Ve sprintu mužů ztratili Češi závod na střelnici. Ondřej Moravec nenapodobil galapředstavení ze čtvrtka, v ležce chyboval dokonce třikrát. „Tohle je zmar. Ležku jsem si po trefách začal až moc hlídat, rány byly předržené a končily nahoře. Přitom jsem měl podmínky dobré, na nic se nemůžu vymlouvat. Moje chyby," sypal si popel na hlavu český hrdina ze smíšené štafety po 35. místě.

Skvěle měl rozjetý závod Jaroslav Soukup, ale umístění v první desítce ho stály poslední dvě střely ve stojce: „Hodně mě to mrzí, bohužel. Při stojce jsem se však od začátku necítil stabilně, a tohle byl důsledek. Asi jsem to podcenil."

Marod se trápil

Na Michalu Šlesingrovi byla znát viróza, chyboval na střelnici a trápil se i na trati. Po 52. místě se rozhodl nenastoupit do stíhačky. Nejlepším Čechem tak byl v sobotu veterán Zdeněk Vítek. Až minela při poslední ráně ho odsunula na 24. příčku. „Poslední střely je škoda, už jsem ji tam viděl, ale na tu současnou bídu to je ještě dobré."

Ve stíhačce byla pro Čechy střelnice opět zakletá. „Vítr foukal, ale většinou to byly chyby kluků," posteskl si reprezentační kouč Ondřej Rybář. Vítek i Soukup si pohoršili a skončili mimo bodovaná pořadí, Moravec si polepšil jen o čtyři příčky na jedenatřicátou pozici. „Na první ležce mi skoro vypadl náboj. Musel jsem otevřít závěr a znovu ho nahodit. Tím jsem ztratil tak deset sekund. Zbylé položky? Každá po jedničce je prostě moc, takhle to nejde," uvedl zklamaný Moravec.

Střílely lépe

České ženy byly v sobotu daleko přesnější. Z celkových osmi položek si nenašly svůj cíl jen tři střely. Doplatily však na pomalejší běh. „S bezchybnou střelbou i výsledkem jsem spokojená. Běžecky to první dvě kola šlo, pak mi chyběly síly."

Její kolegyně Gabriela Soukalová chybila jednou a potřetí skončila v sezoně ve sprintu na 14. místě. „Pořád říkám, že z postele jít do závodu je těžké. Kdyby mi někdo před závodem řekl, že budu čtrnáctá, tak to beru," usmívala se. „Běžecky to bylo lepší, než jsem čekala."

Ve stíhačce žen Soukalové přesnost odešla, naopak v ležce byla stoprocentní Vítková. V závěrečných dvou položkách nastřádala po jedné chybě, přesto si polepšila na osmé místo.

„Před závodem jsem myslela na malé pódium, ale i tak jsem spokojená," uvedla po závodě Vítková.