Když se objevil na startu ČEZ Bedřichovské 30 český reprezentant Jiří Magál, rázem se stal největším favoritem. V jeho stínu tak startoval i pětinásobný vítěz Jiří Ročárek.

Začátek závodu potvrdil „papírové" předpoklady, Magál soupeřům ujel a několikrát se pokusil o větší únik. Ročárek byl však ve střehu a svého největšího soka si hlídal. „Věděl jsem, že jakmile mi zmizí Jirka Magál z dohledu, bude to špatné," vysvětloval Ročárek v cíli.

Magála dojel na posledním mezičase a poslední kilometry oba závodníci odjeli spolu. „Bylo jasné, že si to o vítězství rozdáme až v cíli," přiznal Magál. „A já na ty finiše silný nejsem," dodal smířlivě.

Do cílové rovinky na stadionu v Bedřichově přijel první Ročárek. Magál zvolil vedlejší stopu, pár rychlými tempy se dostal na úroveň svého soupeře, ale o pár centimetrů prohrál.

„Mrzí mě to, ale byl to fajn závod, hodně dramatický a pro diváky určitě atraktivní," říkal v cíli Magál.

A co na to vítěz „třicítky" Jiří Ročárek, který v Bedřichově uspěl už pošesté? „Tohle bylo možná moje nejcennější vítězství, protože bylo neskutečně vybojované. Dlouho jsem koukal Jirkovi Magálovi jen na záda, a nakonec jsem vyhrál. Jsem moc spokojený," hlásil vítěz, který v cíli dlouho ležel zcela vyčerpaný ve sněhu.