Před ním vedl průběžné pořadí novoměstský běžec Jiří Ročárek. Ten však vedení neudržel a po šestém místě klesl na konečnou třetí příčku. Z celkového prvenství se radoval Němec Thomas Freimuth, který na Šumavě nestačil pouze na suverénního Martina Jakše a stejně jako před dvěma týdny v Rakousku obsadil druhou příčku. „Bohužel se na mně podepsala nemoc. Celý týden jsem bral antibiotika a hned dva dny na to jsem měl závodit… Bylo to asi maximum, co jsem mohl zajet,“ posteskl si Ročárek.

Těsně za stupni vítězů skončil Miroslav Janošec, na Jakše ztratil tři a půl minuty.

V závodě žen se dařilo Martině Chrástkové, která suverénně vyhrála. Z prvenství v doplňkovém závodě na 20 km klasicky měl radost další novoměstský zástupce Jan Šrail, dvěma solidními výsledky se blýskl Dušan Augustiňák.

Výsledky muži 43 km klasicky (hlavní závod): 1. Jakš (Dukla Liberec) 2:19:29,8,… 4. Janošec -3:28,1, 6. J. Ročárek -6:41,7, 10. Kyncl -9:34,1. Ženy 43 km klasicky: 1. Chrástková 2:33:46,5. Muži 20 km klasicky: 1. Šrail 1:01:06,8, 2. Augustiňák (všichni SK Nové Město na Moravě) -2,4. Muži 20 km volnou technikou: 1. Kožíšek (Dukla Liberec) 1:00:06,4,…4. Augustiňák -2:01,9.