V sobotním závodě na 50 km klasicky zvítězil rodák z Vlachovic na Novoměstsku v čase 2:18:22 hod. před svými pronásledovateli o 42 vteřin. Boudíková byla v ženské části naprosto dominantní. Druhou Jessicu Mullerovou porazila v čase 2:25:27 o více než 11 minut.

O den později si oba střihli na stejném místě i bruslařský závod. Boudíková se mohla po padesáti kilometrech znovu radovat, stala se nejúspěšnějším lyžařem víkendu. Cílem projela s věncem na hlavě v čase 2:07:13 o pět minut před svými pronásledovatelkami. Ročárek se pral o stupně vítězů až do posledních metrů. V napínavém finiši několika závodníků nestačil jen na Rakušana Urbana Lentsche (1:54:59), za nímž zaostal o pouhou vteřinu.

Máka uspěl ve Velkých Karlovicích

Běžci na lyžích se ale představili i v Česku. SK Nové Město na Moravě skvěle reprezentoval Daniel Máka, který vyhrál Karlovskou 50, která byla kvůli nedostatku sněhu zkrácena na 24 km klasicky. V konkurenci 500 závodníků vyhrál Máka v čase 1:06:07 před Sedláčkem a Šretrem.

„Začali jsme pomalu. V tom druhém okruhu už jsme trošku zabrali a ti pomalejší odpadli. Ke konci už jsme jeli vlastně jen tři. O zlato jsem zabojoval až zhruba 300 metrů před cílem," řekl vítěz Daniel Máka pro web skinordic.com. Na 5. místě například dojel český reprezentant Dušan Kožíšek.