Po špatném začátku zvládli vyrovnat utkání proti Bechyni, následně si poradili s Českým Krumlovem.

HIPPOS ŽĎÁR B – RAKEŤÁCI BECHYNĚ 5:5

V úvodu utkání se projevila velká nesehranost žďárského týmu, který jen těžce přecházel do útoku, špatně kombinoval a dost často chyboval v rozehrávce. Po jedné z takových chyb se prosadila hostující Bechyně a ujala se vedení. Do konce třetiny však dokázal srovnat po Dvořákově akci Vábek.

Prostřední část patřila hostujícímu týmu. Žďár se ze hřiště úplně vytratil a svými chybami umožnil Bechyni vstřelit čtyři branky. O jedinou trefu Žďáru se v závěru postaral Haman. Stav byl pod dvou třetinách 2:5.

Probuzení Hipposu nastalo v poslední patnáctiminutovce. S notnou dávkou štěstí se po dorážkách prosadili junioři Krobot se Šimánkem a dostali tak Žďár na kontakt se soupeřem. V této fázi zářil ve žďárské brance gólman Krátký. Po dalším z jeho skvělých zákroků se dostal do rychlého brejku Dvořák a zařídil vyrovnání.

Bechyni v té chvíli přerostl tlak žďárských hráčů přes hlavu a uchylovala se k tvrdým zákrokům za hranicí pravidel. Z následné přesilové hry však Hippos rozhodující branku nevytěžil, a tak duel skončil dělbou bodů.

Branky Žďáru: Vábek, Haman, Krobot, Šimánek, T. Dvořák. Třetiny: 1:1, 1:4, 3:0.

ČESKÝ KRUMLOV – HIPPOS ŽĎÁR B 3:8

Krumlov přivezl k zápasu také mladý tým, takže se ze začátku hrálo hodně opatrně a čekalo se na chyby. První výraznější udělal Hippos, a tak se Jihočeši ujali vedení. O vyrovnání se zasadil na hranici brankoviště důrazný Krobot.

Stejný hráč na začátku druhé třetiny otočil skóre na stranu Hipposu. Když jej v úspěšném dobývání krumlovské branky podpořil také dvakrát skórující Turinský, odcházelo se Hipposu do kabin mnohem veseleji.

Jasný průběh měla i poslední třetina, kterou Žďáru zkazily až dvě zbytečně inkasované branky v závěru utkání.

Branky Žďáru: Turinský 3, Šimánek 2, Krobot 2, T. Dvořák. Třetiny: 1:1, 0:3, 2:4. Žďár n. S.: Krátký - Příhoda, Pátek, Kaštánek - Haman, Krobot, Šimánek - Turinský, Vábek, T. Dvořák.

JIŘÍ TLUSTÝ