HIPPOS ŽĎÁR B – J. HRADEC 3:3

Úvodní aktivita Hipposu byla přerušena již ve 4. minutě vyloučením Pátka. Žďár ovšem sehrál oslabení mistrovsky. Po úspěšném zákroku poslal gólman dlouhý balonek na útočníka Svobodu, který se v samostatném úniku nemýlil. Ve zbytku první části se hrál hodně statický florbal s minimem šancí.

Vyrovnat se hostujícímu týmu povedlo v 7. minutě prostřední části. Klimeš prošel neatakován středem hřiště a přízemní střelou srovnal skóre. Ze závěrečného tlaku druhé třetiny vytěžil Hippos druhou branku. Po Vábkově přiťuknutí přehodil ležícího gólmana Jihočechů Tomáš Dvořák.

Hippos si však nedokázal výsledek v poslední třetině pohlídat. Dvěma slepenými vyloučeními dovolil soupeři získat herní převahu, kterou Jindřichův Hradec proměnil ve druhý gól. Necelé tři minuty před koncem se hosté znovu radovali, když si žďárská obrana nedokázala sjednat pořádek na hranici vlastního brankoviště a volný Eliáš poslal svůj tým do vedení. V závěru zkusil Hippos hru bez brankáře a vyplatilo se. Pátek posunul balonek na Tomáše Dvořáka, jehož nahození, které dokonale zaclonili žďárští útočníci, zapadlo do jindřichohradecké sítě.

Branky a nahrávky Hipposu: T. Dvořák 2, Svoboda (Mifa, Vábek, Pátek). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2.

SK COSA NOSTRA – HIPPOS ŽĎÁR B 4:2

Domácí tým se gólově prosadil po necelých čtyřech minutách hry z rychlého brejku. Hippos se pokoušel o vyrovnání, ale ze zámku, do kterého soupeře sevřel, branku nevytěžil. Srovnat skóre se mu povedlo na začátku prostřední části. Pátek rozehrál standardní situaci na Tlustého, který střelou ze strany vyrovnal.

Žďár nerozhodný stav do konce třetiny neudržel. V posledních vteřinách druhé třetiny se nechytatelnou střelou přes dva hostující obránce prosadil jihočeský kanonýr Pokorný.

Domácí navíc přidali třetí trefu hned na začátku poslední části. Hipposu se podařilo snížit zásluhou Svobody, kterého zpoza branky oslovil Řádek.

Vyrovnat se však hostím nepodařilo, a tak to opět zkusili při hře bez brankáře. Tentokrát však úspěšní nebyli, domácí se ubránili, navíc se jim podařilo šťastně vyhodit a balonek vteřinu před koncem skončil v opuštěné žďárské brance počtvrté.

Branky a nahrávky Hipposu: Tlustý, Svoboda (Pátek, Řádek). Vyloučení 2:2. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:1. Hippos Žďár B: Mifka, Moťka – Pátek, Kaštánek, Příhoda – Svoboda, Tlustý, Řádek, Vábek, Tlustoš, T. Dvořák.

JIŘÍ TLUSTÝ