Podruhé se tento tradiční silniční běžecký závod na 21.1 km, který je jediným půlmaratonem v kraji Vysočina, běžel na nové trati mezi městysem Nové Veselí, obcí Újezd a zpět. Tato trať se běží 3x. Závod je součástí celoroční soutěže „Běžec Vysočiny“ a také přeborem kraje Vysočiny v půlmaratonu. Součástí půlmarotnu jsou i vložené běhy pro mládež.

Hlavního závodu se zúčastnilo celkem 83 vytrvalců z toho 8 žen. Běželo se za teplého slunečného počasí a mírného větru. Vítězem se stal Robin Vohlídal z TJ Nové Včelnice v čase 1:11:45, na druhém místě doběhl Luboš Pelouch z SK Chotěboř a třetí v cíli byl Tomáš Ondráček z Brna.

V kategorii žen zvítězila Ivana Martincová Moravská Slávia Brno, která časem 1:24:26 překonala vlastní traťový rekord v kategorii žen z roku 2004. Druhá byla Münstrová Eva rovněž z Moravské Slavie Brno a třetí Olga Pokorná z Prahy.

Přeborníkem kraje Vysočina v půlmaratonu se stal Leoš Pelouch SK Chotěboř s časem 1:12:47, druhý byl Pavel Novák z Jihlava Atletika a třetí místo obsadil Václav Ožana z AO Nové Město na Moravě.

Vložených běhů pro mládež, které se uskutečnily na okruhu v Novém Veselí, se zúčastnilo ve všech věkových kategoriích celkem 39 běžců. Mimo soutěž se závodu v půlmaratonu zúčastnil borec Ivan Křivánek ze Slavkova u Brna, který na historické dřevěné drezíně dosáhl času 1:33:33.