O výsledcích v MX1 rozhodla jediná jízda. Skvělou výkonnost prokázal Němec Max Nagl, se soupeři si pohrál a bez větších problémů zvítězil. V permanenci však byly na trati Písečské zmole sanitky a také helikoptéry. V nemocnici skončili Petr Polák a několikanásobný mistr republiky Martin Michek. „Naštěstí jsou oba v pořádku a snad se brzy do závodů vrátí,“ oddechli si pořadatelé.

Na druhém místě skončil rychlý Rakušan Pascal Rauchenecker, zelený věnec slušel nejlepšímu českému jezdci Václavu Kovářovi.

Ve třídě MX2 dominovaly posily Motorsportu Chýnov. „Podařilo se nám angažovat vedoucího jezdce mistrovství světa Toma Vialleho a Rakušana Reneho Hofera,“ potěšilo ředitele týmu Evžena Zadražila, který dodal: „Úvodní dva závody v Dalečíně a Kaplici budou neskutečně kvalitní.“

Prvně jmenovaný nedal nikomu šanci a oba závody jasně ovládl. Jeho a Hofera pak celkově na stupně vítězů doprovodil další cizinec Simon Laegenfelder. České barvy drželi vysoko čtvrtý Richard Šikyňa a pátý Jakub Těreščák.

Třídy MX2 se v kvalifikaci zúčastnilo více než osm desítek jezdců, takže síto bylo velice tvrdé. Pro polovinu závodníků tak start v Dalečíně skončil předčasně.

V kategorii Veterán vládl poslední době Martin Žerava. Už minulá sezona však naznačila, že jeho suverenita končí. Mezi veterány se totiž posunul Petr Bartoš a v Dalečíně byl bezkonkurenční. Navíc ještě startoval i ve třídě MX1.

Mezi ženami oba straty nezvládla loňská suverénka Kristýna Vítková, ale v obou případech se brzy dostala do vedení a v průběžné kvalifikaci tak neztratila zatím ani bod. Druhou pozici vybojovala Lucie Simonová a třetí rakouská akvizice chýnovského Motorsportu Elena Kapsamerová. Bronz uhájila před oddílovou kolegyní a krajankou Sarah Schnelzerovou.

Další závod se uskuteční už v neděli v Kaplici.

VÝSLEDKY
MX1: 1. Nagl (Německo, KTM), 2. Rauchenecker (Rakousko, KTM), 3. Kovář (ČR, KTM), 4. Krč (ČR, KTM), 5. Romančík (ČR, KTM), 6. Neugebauer (ČR, KTM).
MX2: 1. Vialle (Francie, KTM) 50 bodů, 2. Hofer (Rakousko, KTM) 42, 3. Laegenfelder (Německo, Gass Gass) 36.
Veteráni: 1. Bartoš (ČR, KTM) 50 bodů, 2. Žerava (ČR, Suzuki), 3. Toman (ČR, Husqvarna) 40.
Ženy: 1. Vítková (ČR, Yamaha) 50 bodů, 2. Simonová (ČR, KTM) 40, 3. Kapsamerová (Rakousko, KTM) 37.