BK PŘÍBOR – TJ ŽĎÁR N. S. 68:51

Žďár nezvládl trému z neznámého soupeře a ze své hry nepředvedl ani pětinu. V prvních minutách utkání se zdálo, že vyhrát nad Příborem, nebo aspoň s ním vést vyrovnanou hru, nebude takový oříšek. Herně byly v první polovině zápasu oba týmy víceméně vyrovnané a skóre se nelišilo více než o pár bodů.

V první čtvrtině si hostující hráčky dokonce udržely čtyřminutové vedení. Soupeř se ale dokázal rychle vzpamatovat a začal Žďáru sázet mnohdy i laciné koše. Střelecky se hosté snažili prosadit spíš z pod koše a při hře s pivotkou, ale střelba se jim nedařila. Týmu Příboru nastřílely nejvíce bodů celkem čtyři hráčky, zatímco v týmu Žďáru se prosazovala pouze Věra Stočková, která proměnila drtivou většinu bodů.

Nakonec se ani nepodařilo udržet nízké vzájemné skóre, které by Žďárským usnadnilo zápas s Příborem na domácí palubovce. Ten se bude hrát příští sobotu – 23. května ve Žďáře.

Body: Stočková 20, Hodrmentová 7, Petráková 6, Hüblová 5, Klimešová 4, Martínková 4, M. Skořepová 4, L. Skořepová 1. Poločas: 37: 2.

LIGA MLADŠÍCH DOROSTENEK

TJ ŽĎÁR N. S. – SK UP OLOMOUC 74:69

Do utkání domácí nastoupili oslabeni o důležitou hráčku, ale s velkým odhodláním soupeře aspoň jednou v sezoně porazit. Hrál se rychlý basket a chvílemi až na hranici agresivity od obou družstev. Dařila se obrana a střelba a tím si žďárské hráčky vypracovaly mírný náskok.

„Ze začátku druhé čtvrtky jsme udělali několik chyb a soupeř rozdíl dotáhl. Družstvo se však bojovně zvedlo, a tak jsme poločas vyhráli o devět bodů. Zbytek utkání jsme dokázali náskok držet, a hlavně svojí výbornou obranou a dodržováním taktických pokynů dotáhnout utkání do vítězného konce. Soupeři nepomohl ani závěrečný mohutný tlak. Družstvo zaslouží pochvalu za předvedený výkon,“ řekl po utkání žďárský kouč Petr Kazda.

Body: Prokopová 21, Havlíková 18, Junová 15, Bláhová a Dobiášová po 8, Brázdová 3, Růžičková 1. Poločas: 37:28.

TJ ŽĎÁR N. S. – STUDÁNKA PARDUBICE 60:71

Poslední utkání sezony začaly žďárské hráčky velmi dobře a rychle sehranými akcemi se dostaly do vedení 11:2. Pak ovšem přestaly hrát to, co se jim dařilo a soupeř toho využil a skóre vyrovnal. Toto se pak vlastně odvíjelo po celý zápas.

„Vždy jsme zahráli určitý úsek dobře a pak začali neuvěřitelně chybovat. V poslední části utkání jsme pak navršili hodně chyb, za které nás soupeř trestal z rychlých protiútoků. Ke konci jsme pak už neměli dostatek sil na zvrat a utkání jsme tak nezvládli a zaslouženě prohráli. Škoda jen, že rozhodčí, kteří zápas pískali, byli naprosto slabí a dost toto utkání poškodili svými nepřesnými výroky, kterým se občas dalo jen těžko uvěřit. Tým tak obsadil celkové čtvrté místo, ale bylo v jeho možnostech se umístit lépe,“ dodal kouč Kazda.

Body: Junová 17, Prokopová 15, Havlíková 12, Odvárková a Jungrová po 5, Kulhánková a Růžičková po 2, Bláhová a Brázdová po 1. Poločas: 25:30.

Veronika Petráková, Jana Svobodová