ATX HIPPOS ŽĎÁR N. S. - WIZARDS DDM PRAHA 10 7:4

Pokud si chtěli domácí vynutit třetí rozhodující zápas, museli bezpodmínečně zvítězit. Utkání mělo podobný scénář jako úvodní zápas této série. Žďár se tlačil do šanci, ale tentokrát se mu je dařilo gólově zakončit.

První branku vstřelili žďárští hráči hned v druhé minutě, když Ondřej Dvořák vyslal po mantinelu Melichara, který nahrál před branku soupeře, kde si dokázal poradit Ondřej Zerák.

Za minutu bylo vyrovnáno, špatné střídaní soupeř potrestal střelou od mantinelu. V páté minutě dostali hráči Hipposu výhodu přesilové hry. V jejím průběhu pražští hráči napadali i ve čtyřech, domácí rychle rozehráli, Imramovský našel Kosa, který znovu poslal Žďár do vedení. Zanedlouho se znovu radovali hosté. Střela přes obránce skončila v domácí brance.

Další branky se publikum dočkalo ve čtvrté minutě prostřední části. Ondřej Dvořák se dostal ze své parkety obránce do brejku, vyzval ke střele Imramovského, jeho zblokovaná střela se odrazila zpátky k Dvořákovi, který pohotově poklidil do branky. Pražský tým dokázal opět rychle srovnat krok, když nahozený míček před branku poklidil nepokrytý útočník za gólmana Dobrovolného.

O osudu utkání se rozhodlo na konci třetiny. Hipposu se podařilo vstřelit dva slepené góly. Nejprve Karásek našel Filipa Dvořáka, který poprvé vystřelil bez přípravy. Za patnáct vteřin přihrál Velecký Kosovi, jež schoval svoji střelu za obránce a bylo to 5:3.

Na začátku posledního dějství přidali domácí další branku. Po úspěšně zastaveném brejku hostí se z protiútoku dokázal prosadit Melichar. Hippos nadále dobře bránili a až v jedenácté minutě dal soupeři šanci v podobě přesilové hry. Hosté si pořádnou šanci nevypracovali, až přesně s vypršením trestu přišla střela, která znamenala snížení na 6:4. Konečnou podobu výsledku dal Melichar, který dopravil míček do prázdné branky 7:4.

Branky Žďáru: Melichar 2, Kos 2, O. Zerák, O. Dvořák, F. Dvořák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 2:2, 3:1, 2:1.

ATX HIPPOS ŽĎÁR N. S. - WIZARDS DDM PRAHA 10 4:5

O výsledku série rozhodlo třetí utkání. I to se hrálo před zaplněnou žďárskou halou Na Bouchalkách. První třetina branku nepřinesla, šance byly na obou stranách, ale obrany a gólmani pracovali dobře.

Na konci třetiny byl vyloučen Martin Zerák za hrozivě vypadající faul, ale všichni zúčastnění odešli ze souboje po svých. Oslabení odehráli domácí s přehledem, dokonce měli šanci ohrozit soupeřovu branku, ale gól nepadl.

Druhá třetina byla stejná jako čtyři předchozí, které se ve Žďáře odehrály. Oboustranně útočný florbal, více šancí na holích hráčů Hipposu a výborný hostující gólman.

První jásot tribun se ozval v desáté minutě, kdy Tlustoš udržel míček v souboji a nahrál ho před branku soupeře, kde nikým neatakovaný Kos dokázal prostřelit pražského brankáře. Na rozdíl dvou branek odskočili žďárští florbalisté ve čtrnácté minutě. Tlustoš harál na nabíhajícího Zeráka, který míček nezachytil, ale z druhé vlny běžící Kos už ano a nikým nekrytý dokázal zvýšit na 2:0.

Poslední třetina rozhodla o tom, že se z postupu radova pražský tým. Přitom třetina začala pro domácí barvy slibně. Několik dobrých příležitostí sice florbalisté Hipposu nevyužili, ale měli stále více ze hry. Na začátku páté minuty navíc dostali výhodu přesilové hry. Tu ale sehráli hodně staticky a dokonce inkasovali v oslabení.

Odpovědět se Žďáru podařilo ještě v končící přesilovce, kdy Melichar dokázal propálit vše co mu stálo v cestě. Za půl minuty hráli domácí další přesilovku. Na konci tradiční kombinace byl Kos a bylo to 4:1.

Pohodové vedení udrželi hráči Hipposu pouze dvě a půl minuty. Zbytečně nadále útočili a stále se tlačili před branku soupeře. Na konci desáté minuty přišli o míček v útočním pásmu a poté vytvořili pouze kužely pro slalom soupeřova útočníka, který snížil na 4:2. Za dvě a půl minuty to bylo již jen o gól.

Opět zbytečné držení míčku, ztráta při zdvojení soupeřem a pak špatné pokrytí střelce. Domácí sice stále vedli, ale soupeř byl na koni a vrhnul se do napadání. Další brejk a následnou standardní situaci dokázal soupeř využít a po prostřelení zdi vyrovnal.

Do konce zbývala minuta a půl a z náskoku domácích nezbylo nic. Ještě hůř bylo za 20 vteřin. Zbytečná ztráta míčku za brankou soupeře a brejk do žďárské obrany. Hostující útočník v tísni „plácnul“ do míčku backhandem, který si našel cestu do branky domácích. Rázem bylo po postupu. Po oddechovém čase se Hippos pokusil při hře bez brankáře vynutit si prodloužení, ale nepodařilo se mu to.

Do první ligy postupuje pražský tým. Hippos bude mít šanci si postup vybojovat v sérii proti České Lípě.

Branky Žďáru: Kos 3, Melichar. Vyloučení 1:2, využití 2:0, oslabení 0:1. Třetiny: 0:0, 2:0, 2:5.

Jiří Tlustý