N. VESELÍ – LITOVEL 25:22

Vstup do zápasu tentokrát Novému Veselí vyšel na jedničku. Už v 6. minutě to bylo po brance Skalického 4:1. Převaha domácích dále pokračovala, ale gólové vyjádření začalo váznout.

„Do utkání jsme dobře vstoupili, ale jako bychom se lehce uspokojili a hráči polevili v útoku. Při zakončení jsme byli až příliš lehkovážní, jinak těch branek mohlo být daleko více,“ nebyl úplně spokojený trenér Veselí Pavel Hladík.

Do druhého poločasu šel nováček ve vedení 12:10, které se mu podařilo poměrně brzy navýšit až na rozdíl sedmi branek. Jenže poté domácí produktivita opět poněkud zvolnila. „Prostřídali jsme a dali šanci dalším hráčům. Jenže jsme opět nedali pár šancí a zápas tak nebyl zcela rozhodnutý,“ vysvětlil kormidelník Nového Veselí.

Deset minut před koncem Litovel snížila na 22:19 a ještě vykřesala malou jiskřičku naděje. Jenže góly Dolejšího a Chosika definitivně rozhodly. Konečný výsledek tak zněl 25:22 a Nové Veselí si připsalo důležité dva body. „S výhrou jsem spokojený, ale mohli jsme k tomu přistoupit jinak. S výkonem gólmanů a obrany panuje velká spokojenost, tam to hráči zvládli s přehledem. Ale v útoku jsme měli být mnohem důraznější,“ nepodléhal po výhře uspokojení Pavel Hladík, kterého výhra Hranic v Kopřivnici ve druhém utkání této skupiny překvapila, ale současně také potěšila.

„Určitě je to překvapení, ale pro nás rozhodně příjemné. Díky tomu se náš náskok na devátém místě zvýšil o další bod.“

Ve druhém kole se Nové Veselí představí opět doma, v sobotu 1. dubna přivítá v ZDT Aréně od 16.00 celek Kopřivnice.

Sestava a branky: Šimovček, Studený - Dolejší 7/2, Nejdl 4, Chosik 3, Skalický 3, Sekulič 2, Najman 2, Suchánek 2, Štohanzl 1, Ptáčník 1, Melichar, Nedvěd, Veselý, Bartůněk, Burnazovič. ŽK: 0:2. Poločas: 12:10.