„Takto těsná výhra je možná ještě cennější, než pokud bychom soupeře rozstříleli. Za tři roky, co jsme v extralize, se nám poprvé podařilo bodovat v úvodním kole, navíc jsme se ještě museli obejít bez klíčové střední spojky Davida Melichara. O to více si dvou bodů vážíme,“ pochvaloval si po utkání trenér Nového Veselí Pavel Hladík.

Ten musel za průběh zápasu vyzdvihnout především dva hráče svého týmu. V brance se tradičně blýskl několika skvělými zákroky gólman Vít Schams, na pozici střední spojky pak Melichara výborně zastoupil Adam Ptáčník, se šesti dalekonosnými trefami nejlepší střelec zápasu. „Oba dva celky výborně bránily, gólmani na obou stranách měli vysokou kvalitu, ale Víťa asi o trošku vyšší. Adam poprvé nastoupil na celý zápas místo zraněného Melichara a odehrál jej výborně, zvládl to v útoku i v obraně,“ ocenil kouč Sokola, který se vyjádřil i k velkému množství žlutých karet, které duo rozhodčích rozdělilo na obě strany.

„To utkání bylo hodně agresivní, proto si myslím, že tolik žlutých bylo na místě. Navíc šlo o první kolo, kromě nadšení tam byla i určitá nervozita. Rozhodčí to zvládli, to, že hned od začátku dávali karty, utkání rozhodně prospělo.“
Nové Veselí bylo od první minuty ve vedení, nikdy ne však více, než o dvě branky. „Bohužel se nám ani jednou nepodařilo odskočit na vyšší rozdíl, pokaždé totiž přišla nějaká technická chyba, proto to po celou dobu bylo tak vyrovnané. Jak už jsem říkal, mělo to všechny atributy úvodního zápasu, navíc se náš tým přes léto výrazně pozměnil, což se v prvních kolech určitě projeví. Z lehké nervozity pak také pramenily i ty chyby,“ všiml si Hladík.

Fotbalisté Radešínské Svratky (v modrém obránce Josef Chrást) si doma poradili s Jaroměřicemi.
Železáři jsou remízovými králi

Po změně stran si jeho ovečky dál udržovaly mírný náskok, po úvodní třetině druhého poločasu se Nové Veselí poprvé dostalo do tříbrankového vedení 16:13. Jenže střední pasáž druhé třicetiminutovky vyšla mnohem lépe mužstvu z Moravskoslezského kraje, takže v 54. minutě šel Frýdek-Místek poprvé v utkání do vedení 19:20.

„Bylo to způsobené především tím, že Frýdek má oproti nám mnohem širší kádr, navíc někteří naši hráči nebyli zdravotně úplně fit. Proto jsme utkání odehráli v pomalejším tempu, nechtěli jsme se pustit do nějakých dostihů. Takže to byla součást naší taktiky, kvůli níž jsme sice náš náskok ztratili, ale na posledních deset minut už byla na palubovce pouze základní sestava,“ vysvětlil kormidelník Sokola.

A vyplatilo se, protože hráči Veselí nezpanikařili a skóre okamžitě překlopili na svoji stranu. V předposlední minutě navíc mančaft výborným zákrokem podržel gólman Schams a v závěrečných vteřinách už si domácí své nejtěsnější vedení dokázali pohlídat. „V tom jsme se výrazně posunuli už v přípravných zápasech. Přijde mi, že už ty závěry zápasů dokážeme zvládnout lépe než před rokem či dvěma. Bylo to ale dáno opravdu i tím, že jsme klíčové hráče do závěru zápasu pošetřili, to bylo rozhodující,“ zdůraznil Hladík, kterého potěšil výkon nové posily Josipa Kežiče i talentovaného dorostence Jakuba Flajsara, kterého se nebál poslat na exekuci sedmimetrového hodu.

V minulé sezoně Plamenům (v černých dresech) barážový boj o I. ligu jen těsně unikl.
Plameny výrazně změnily kádr

„Kuba moc nervy nemá, na trénincích sedmičky pravidelně dává. Trošku jsem si ho testoval do dalších utkání, jsem rád, že ty situace zvládl. Je to zkušenost pro něj i pro další mladé hráče, kteří třeba do utkání nezasáhli. Kežič jen potvrdil to, co od něj čekáme, tedy zkušenost a kvalitu v rozehrávce. Sice zahodil tři jisté šance, ale na konci v obraně dvakrát výborně zasáhl, tím nám hodně pomohl.“

Oproti předešlým sezonám se tak klubu ze Žďárska start do nového ročníku povedl. Pro mladý celek by měl být zisk dvou bodů velkou vzpruhou. „Pro nás je to obrovské zklidnění, protože jsme v létě prošli velkou změnou. Odešlo hned sedm hráčů, místo nich přišli mladí kluci, navíc všichni měli trošku v hlavách, že ty úvody nám nevycházely. Nyní můžeme aspoň jet na další utkání s klidnější hlavou,“ těší trenéra Nového Veselí Pavla Hladíka, který se již dívá na sobotní utkání na půdě Zubří.

„Zubří patří k týmům, na jehož palubovce se velice těžce získávají body. My hlavně potřebujeme doléčit zranění, které máme z přípravy. Loni jsme si ale potvrdili, že pro nás není velký rozdíl hrát venku, proto věřím, že jsme a budeme schopni bodovat i na hřištích našich soupeřů. V Zubří se budeme chtít porvat o dobrý výsledek, naší velkou výhodou je to, že tam můžeme jet absolutně v klidu.“