VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PŘEHLEDNĚ: Tour de Ski v Novém Městě 2008/2009

Nové Město na Moravě - Přinášíme vám podruhé přehledný seriál článků, který se týká závodu Tour de Ski konaném na českém území, přesněji v Novém Městě na Moravě. Zprávy o Tour v Novém Městě najdete přehledně právě zde.

11.9.2008
SDÍLEJ:

Tour de SkiFoto: DENÍK/ Ondřej Švára

Tour de Ski se poprvé uskutečnila v sezóně 2006/2007. Duchovními otci Tour jsou Jürg Capol, ředitel běžeckého úseku FIS, a Vegard Ulvang, funkcionář FIS a bývalý slavný závodník.

Organizátoři doufají, že Tour de Ski se stane událostí srovnatelnou s Mistrovstvím světa a mohla by dosáhnout popularity skokanského Turné čtyř můstků. Termínově (na přelomu roku) se běžecký seriál dokonce se skokanským turné překrývá.

PŘEHLED ČLÁNKŮ BYL UKONČEN, DĚKUJEME ZA POZORNOST

Program závodů


Seznam článků je řazen od novějších (nahoře) po nejstarší.

TENTO SERIÁL ČLÁNKŮ NAJDETE POD KÓDEM zdarsky.denik.cz/ski2008

---------------

Bauer už nevyhraje, myslí si kouč Behle

Může ještě Lukáš Bauer obhájit žlutý trikot vítěze Tour de Ski?

------------

Tour opustily dvě velké hvězdy

Startovní pole mužů opět prořídlo. Na závěr Tour de Ski už do Itálie neodjedou dvě hvězdy současného pelotonu, loni druhý René Sommerfeldt a Švéd Anders Södergren.

Skalníková ani letos Tour nedokončí

Obávaný výjezd na Alpe Cermis si novoměstská běžkyně Eva Skalníková nevyzkouší. Vedení reprezentace ji před včerejším sprintem stáhlo.

---------------

Finska lezení do sjezdovky Alpe Cermis neuznává

Spolu s velkou norskou soupeřkou Marit Björgenovou jsou zřejmě nejuniverzálnějšími běžkyněmi současnosti. Dokážou vítězit v klasice, bruslení i sprintu. Aktuální forma však mluví ve prospěch finské hvězdy Virpi Kuitunenové.

--------------

Zlatá lyže uspěla, jistotu však nemá

Podruhé se Nové Město na Moravě ve žďárském okrese na výbornou zhostilo pořádání závodů běžeckého seriálu Tour de Ski. Fantastická divácká kulisa, skvěle připravené tratě.

---------------

Ohlednutí za Tour de Ski v Novém Městě

Přinášíme vám ohlédnutí za Tour de Ski v Novém Městě na Moravě očima fotografů.

------------

Razýma zastavil ve sprintu Cottrer

Loňský vítěz Tour de Ski doběhl až 49., vyhrál Nor Northug. Ženám vládla Follisová.

--------------

Finka létala, zbytku světa nadělovala

Finská megastar Virpi Kuitunenová nenechala nikoho na pochybách, že je momentálně nejlepší klasičkou v ženském běžeckém poli. Po čtyřech závodech se tak dostala do čela Tour de Ski, na druhou krajanku Aino Kaisa Saarinenovou má k dobru necelých šest sekund.

------------

Teichmann vyhrál Zlatou lyži, Bauer byl pátý

Němec Axel Teichmann se stal vítězem Zlaté lyže, čtvrtého závodu seriálu Tour de Ski v Novém Městě na Moravě.

--------------

Pro maminku Rajdlovou je Tour jen zkouška

Hluchý rok zažilo loni české ženské běžecké lyžování. Mezeru po odchodu Kateřiny Neumannové by mohla zacelit další čerstvá matka. Kamila Rajdlová.

-----------------

Bauer se nemocnému Fouskovi nevyhýbá

Sólovou stíhačku o naději zahájí v dnešní klasické patnáctce Lukáš Bauer. Na Švýcara Daria Colognu, lídra Tour de Ski, ztrácí něco málo přes minutu a čtvrt. Pokud chce promluvit do konečného pořadí, musí ve své elitní disciplíně pořádně zabodovat.

------------------

Capol: Byl jsem si jist, že české závody odjedeme

Před čtyřmi lety přišel do poněkud stojatých běžeckých vod s revoluční myšlenkou. „Uděláme další vrchol sezony, Tour de Ski,“ hlásal tehdy nový šéf běžeckého úseku Mezinárodní lyžařské federace (FIS) Jürg Capol.

------------------

Trénink se jel vedle traktorů a náklaďáků

Zatímco Bauer a spol. se včera v novoměstském areálu připravovali na lehký odpolední trénink, přes stadion jezdila ještě těžká technika.

------------------

Vysočinu na Tour hájí pouze Skalníková

Zkušenosti k nezaplacení. Novoměstští organizátoři 71. ročníku E.ON Zlaté lyže zvládli připravit oba závody Tour de Ski v šibeniční lhůtě. Letošní loterii nezažili poprvé.

----------------

Lyžařská špička už trénuje v Novém Městě

Vrcholné lyžování se opět po roce vrací do Nového Města na Moravě. Buďte při tom!

---------------

Zlatá lyže se protrápila k původní podobě

Jednou dole, jednou nahoře aneb jako na houpačce si musí připadat pořadatelé 71. ročníku E.ON Zlaté lyže. Teď naštěstí platí ta druhá část známého pořekadla.

-----------------

Soutěžit se bude také o let balonem

Na letošním ročníku Tour de Ski si přijdou na své nejen skalní fanoušci bílého sportu, ale také ti, kteří se těší hlavně na doprovodný program. Nudit se nebudou ani děti, pro něž budou v lyžařském areálu u Nového Města na Moravě připravené nejrůznější hry a soutěže.

--------------------

Novoměstští prodloužili závodní okruh

Když už ne sníh, tak alespoň mráz přeje pořadatelům třetího dílu Tour de Ski v Novém Městě na Moravě. Díky několika mrazivým dnům mohli vyrobit dostatečnou zásobu sněhu pro závodní okruh měřící 3,1 kilometru. Původně se mělo jet pouze na dvoukilometrové trati.

-----------------

Do Vlachovic jenom oklikou

Zlatá lyže i letos šoférům připraví drobné dopravní komplikace. Dotkne se to především řidičů, kteří se budou chtít na Silvestra a na Nový rok dostat do Vlachovic směrem od Nového Města na Moravě.

---------------

Diváci se na závody mohou svézt autobusy

Zvláštní autobusové spoje vypraví pořadatelé novoměstského zastavení Tour de Ski. Autobusy přivezou a odvezou lidi do běžeckého areálu u hotelu Ski ze dvou hlavních směrů: Hlinska a Žďáru nad Sázavou.

-----------------

Sněhová děla chrlí sníh pro Tour de Ski

Pořadatelé dvou závodů Tour de Ski mají nový impuls. V Novém Městě na Moravě, kde se lyžařský podnik koná, už běží naplno všechna sněhová děla.

---------------

Zlatá lyže se pojede

Tour de Ski se 31. prosince a 1. ledna podle plánu v Novém Městě na Moravě uskuteční.

-------------------

O osudu Zlaté lyže se rozhodne 23. prosince

O osudu letošního ročníku E.ON Zlaté lyže, jež je součástí podniku Tour de Ski, stále ještě není jasno. Organizační výbor s šéfem běžecké komise Mezinárodní lyžařské federace Jürgem Capolem se dohdnou v úterý dopoledne.

--------------

Velké oteplení hodně ztěžuje přípravu tratí

Vypadalo to, že počasí tentokrát novoměstským pořadatelům Tour de Ski vyjde vstříc. Jenže výrazné oteplení, které přivál vítr z jihovýchodu, pořádně komplikuje přípravu tratí.

--------------

Lyže je znovu odkázána na mrazivé počasí

Rovné tři týdny scházejí do startu E.ON Zlaté lyže. Ta je i letos součástí prestižního běžeckého podniku Tour de Ski. Jediná věc, která momentálně pořadatele největšího sportovního svátku na Vysočině trápí, je počasí. Už třetí sezonu po sobě.

-----------------

Nové Město se možná zřekne Tour de Ski

Podruhé bude Nové Město dějištěm běžeckého seriálu Tour de Ski. Pořadatelé Zlaté lyže si však pohrávají s myšlenkou, že by ho vyměnili za běžný závod Světového poháru.

----------------

Šetřit bude muset i Zlatá lyže

Světová ekonomická recese (ne-li krize) začíná hýbat českým sportem. Hokejová pražská Sparta prý zeštíhlí vedení klubu o deset členů, Plzni chybí v rozpočtu deset milionů.

----------------

Sníh začnou u Ski vyrábět o víkendu

První mráz z pondělka na úterý organizátoři Zlaté lyže k výrobě sněhu zatím nevyužili.

---------------

Tour de Ski změnila pravidla


Novoroční lyžařská série Tour de Ski žije, roste a – mění pravidla. „Kdo dojede do cíle ve stíhacím závodě jako první, je mužem dne. Poučili jsme se,“ potvrdil Jörg Capol, šéf seriálu běžců na lyžích.

----------------

Pořadatelé Zlaté lyže by chtěli od města víc peněz (vyjde 16.10.)

Závod světového formátu není zadarmo, a v poslední době se střetávají názory pořadatelů a zástupců novoměstské radnice, která na organizování Zlaté lyže rovněž přispívá.

-------------

O pořádání Tour de Ski je v Evropě enormní zájem (vyjde 10. října)

Na rozdíl od prvních dvou ročníků seriálu Tour de Ski vzrostl v letošním roce mezi lyžařskými zeměmi zájem o pořádání této akce. Potvrdilo to zasedání mezinárodní lyžařské federace FIS v Curychu, kde se sešlo osm desítek pořadatelů z různých zemí.

----------------

"Svěťák" má Nové Město zajištěný do roku 2013

Už jen osmasedmdesát dní zbývá do zahájení třetího ročníku Tour de Ski. Ten odstartuje tentokrát v německém Oberhofu, v kalendáři jsou i Praha a Nové Město na Moravě. O budoucnosti tohoto běžeckého podniku se jednalo v Curychu na kongresu Mezinárodní lyžařské federace FIS.

---------------

Závody na přelomu roku nejsou zrovna ideální

V lyžařských kuloárech se vedou polemiky nad termínem běžeckého podniku Tour de Ski. Přelom roku se totiž leckterému národnímu svazu zdá poněkud nešťastným.

------------------

Dva vrcholy: Tour de Ski a biatlonový pohár

Dvě velké mezinárodní akce vévodí nastávající sezoně Sportovního klubu Nové Město na Moravě. Na přelomu roku uspořádá dva závody třetího ročníku běžeckého seriálu Tour de Ski, v polovině ledna bude dějištěm Evropského poháru v biatlonu, jehož pořadatelem je Český svaz biatlonu.

--------------

Tour de Ski musí být kompaktní běžeckou akcí

Něco málo přes tři měsíce zbývá do zahájení třetího ročníku běžeckého podniku Tour de Ski. Ten letos odstartuje na německé půdě, v biatlonu zaslíbeném Oberhofu, a přes Prahu a Nové Město na Moravě se přesune k tradičnímu vyvrcholení do Val di Fiemme.

------------

Fanoušky Tour de Ski čekají novinky

Další inspekci má za sebou novoměstský víceúčelový sportovní areál. Tentokrát šlo o informační setkání Mezinárodní lyžařské federace FIS před 3. ročníkem Tour de Ski, která pod vedením race directora Jürga Capola probírala různé aspekty závodu.

----------------

Nové Město bude opět součástí Tour de Ski

V Česku se v rámci 3. ročníku Tour de Ski uskuteční tři závody. Schéma však bude jiné. Tour začne v Oberhofu v Novém Městě se poběží uprostřed programu a pak se jede do Prahy.

--------------

O další Tour de Ski se rozhodne v Africe

Stále ještě nemají jistotu. Bylo by však velké překvapení, kdyby třetí ročník Tour de Ski nezahajovali. Takové jsou pocity, které momentálně panují v Novém městě na Moravě po schůzce všech zainteresovaných stran v italském Val di Fiemme. Finální verze atraktivního běžeckého podniku bude schválena až na konci května v Kapském Městě

Autor: Ondřej Švára

11.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Tvůrčí práce a design - Tvůrčí práce a design Zahradník14 000 Kč

Zahradníci floristé a květináři FLORISTA/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme člověka:, s chutí do práce ať vyučeného v oboru nebo ne, samostatně pracujícího , komunikativního a flexibilního, se základními znalostmi PC, Náplň práce: floristická práce a prodej vína, Zaškolení do světa květin a vína, Pohodovou práci v přátelském kolektivu na HPP, Spravedlivé mzdové ohodnocení, Průměrně 15 pracovních dní v měsíci - 15 dní volna v měsíci, Flexibilní plánování směn, Zaměstnanecké výhody. Pracoviště: Autoskla benone s. r. o. - pracoviště velké meziříčí, U Tržiště, č.p. 2204, 594 01 Velké Meziříčí. Informace: Jaroslav Černý, +420 721 093 857.

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka15 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Asistent/ka agenturní kanceláře - Žďár nad Sázavou. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: Péče o stávající klienty a následný servis, vyhledávání nových obchodních příležitostí. Příprava obchodních jednání a s tím spojená administrativa. , Nabízíme: Bohatý systém benefitů, nadstandardní způsob odměňování - fixní mzda, vzdělávání zdarma, práce v zavedené agenturní kanceláři, příjemný kolektiv, možnost plného pracovního úvazku., Požadavky: Zkušenosti - obchodní pozice, administrativa., V případě zájmu zasílejte strukturovaný životopis na email: marcela.trampeskova@generali.com nebo volejte od 8 do 17 hod. na tel. číslo: 725 607 582, osobně lze navštívit Oblastní kancelář Generali pojišťovny a.s. Žďár nad Sázavou.. Pracoviště: Generali pojišťovna a.s. - zr, Horní, č.p. 2299, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Iva Hradilová, +420 566 628 522.

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Pokojská15 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních POKOJSKÁ - Velká Bíteš. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: výhodná pracovní doba pro ženy 8,00 - 15,00 hod První kontakt telefonicky 7,00 - 22,00 nebo emailem. Pracoviště: Restaurace u raušů, Masarykovo náměstí, č.p. 13, 595 01 Velká Bíteš. Informace: Jiří Rauš, +420 777 734 810.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel24 810 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy Kvalifikovaná učitelka mateřské školy. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: hra na hudební nástroj výhodou. Pracoviště: Příspěvková organizace mateřská škola olešínky okr. žďár nad sázavou, 592 51 Dolní Rožínka. Informace: Petra Fialová, +420 566 567 251.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Studenti Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Žďár nad Sázavou Ondřej Vavera a Martin Zástěra vyhráli krajské kolo soutěž Řemeslo Vysočiny 2018 pro obor mechanik seřizovač – programování a obsluha CNC obráběcích strojů.

Nejlepší programátoři CNC strojů rostou ve Žďáře nad Sázavou

Dana Foralová je ředitelkou žďárské ZUŠ Františka Drdly a sbormistryní dětského pěveckého sboru Žďáráček.
8

Ve sborovém zpěvu jde vždy o energii, kterou mu člověk dá

Cepíny do ledu zaseknou v neděli

Vír – Až v neděli zaseknou první horolezci své cepíny do ledopádu ve Víru. Původně plánované sobotní otevření ledové stěny zmařila nepřízeň počasí. V minulých dnech nemrzlo tolik, aby skálu prokryla dostatečně silná vrstva ledu.

Fotbalisté Bystřice v derby vyzvou Vrchovinu

Žďársko – O nadcházejícím víkendu budou dalšími zápasy pokračovat přípravy fotbalových klubů. Kromě třetiligových a divizních mančaftů zahájily herní přípravu také mužstva krajských soutěží, tu a tam také některé okresní celky.

Luk od dědečka s láskou opatruji dodnes, říká vyznavačka cosplay z Jihlavy

Vysočina – Dali by se spočítat na prstech jedné ruky. Fanoušků netradičního koníčku s názvem cosplay totiž na Vysočině moc není. Věnuje se mu ale studentka Naensi alias Saša Blažková z Jihlavy. O tom, jak jí ze začátku s výrobou kostýmů pomáhala rodina včetně šikovného dědečka, na čem teď pracuje a proč své zálibě věnuje tolik času, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Před Hrochy stojí náročný úkol, zdolat vedoucí Náchod

Žďár nad Sázavou – Florbalovou Národní ligu – skupinu Východ čeká o víkendu závěrečné 22. kolo základní části. To bude veledůležité především pro hráče žďárského Hipposu, který má stále ještě šanci na postup do play-off.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT