VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PŘEHLEDNĚ: Tour de Ski v Novém Městě 2008/2009

Nové Město na Moravě - Přinášíme vám podruhé přehledný seriál článků, který se týká závodu Tour de Ski konaném na českém území, přesněji v Novém Městě na Moravě. Zprávy o Tour v Novém Městě najdete přehledně právě zde.

11.9.2008
SDÍLEJ:

Tour de SkiFoto: DENÍK/ Ondřej Švára

Tour de Ski se poprvé uskutečnila v sezóně 2006/2007. Duchovními otci Tour jsou Jürg Capol, ředitel běžeckého úseku FIS, a Vegard Ulvang, funkcionář FIS a bývalý slavný závodník.

Organizátoři doufají, že Tour de Ski se stane událostí srovnatelnou s Mistrovstvím světa a mohla by dosáhnout popularity skokanského Turné čtyř můstků. Termínově (na přelomu roku) se běžecký seriál dokonce se skokanským turné překrývá.

PŘEHLED ČLÁNKŮ BYL UKONČEN, DĚKUJEME ZA POZORNOST

Program závodů


Seznam článků je řazen od novějších (nahoře) po nejstarší.

TENTO SERIÁL ČLÁNKŮ NAJDETE POD KÓDEM zdarsky.denik.cz/ski2008

---------------

Bauer už nevyhraje, myslí si kouč Behle

Může ještě Lukáš Bauer obhájit žlutý trikot vítěze Tour de Ski?

------------

Tour opustily dvě velké hvězdy

Startovní pole mužů opět prořídlo. Na závěr Tour de Ski už do Itálie neodjedou dvě hvězdy současného pelotonu, loni druhý René Sommerfeldt a Švéd Anders Södergren.

Skalníková ani letos Tour nedokončí

Obávaný výjezd na Alpe Cermis si novoměstská běžkyně Eva Skalníková nevyzkouší. Vedení reprezentace ji před včerejším sprintem stáhlo.

---------------

Finska lezení do sjezdovky Alpe Cermis neuznává

Spolu s velkou norskou soupeřkou Marit Björgenovou jsou zřejmě nejuniverzálnějšími běžkyněmi současnosti. Dokážou vítězit v klasice, bruslení i sprintu. Aktuální forma však mluví ve prospěch finské hvězdy Virpi Kuitunenové.

--------------

Zlatá lyže uspěla, jistotu však nemá

Podruhé se Nové Město na Moravě ve žďárském okrese na výbornou zhostilo pořádání závodů běžeckého seriálu Tour de Ski. Fantastická divácká kulisa, skvěle připravené tratě.

---------------

Ohlednutí za Tour de Ski v Novém Městě

Přinášíme vám ohlédnutí za Tour de Ski v Novém Městě na Moravě očima fotografů.

------------

Razýma zastavil ve sprintu Cottrer

Loňský vítěz Tour de Ski doběhl až 49., vyhrál Nor Northug. Ženám vládla Follisová.

--------------

Finka létala, zbytku světa nadělovala

Finská megastar Virpi Kuitunenová nenechala nikoho na pochybách, že je momentálně nejlepší klasičkou v ženském běžeckém poli. Po čtyřech závodech se tak dostala do čela Tour de Ski, na druhou krajanku Aino Kaisa Saarinenovou má k dobru necelých šest sekund.

------------

Teichmann vyhrál Zlatou lyži, Bauer byl pátý

Němec Axel Teichmann se stal vítězem Zlaté lyže, čtvrtého závodu seriálu Tour de Ski v Novém Městě na Moravě.

--------------

Pro maminku Rajdlovou je Tour jen zkouška

Hluchý rok zažilo loni české ženské běžecké lyžování. Mezeru po odchodu Kateřiny Neumannové by mohla zacelit další čerstvá matka. Kamila Rajdlová.

-----------------

Bauer se nemocnému Fouskovi nevyhýbá

Sólovou stíhačku o naději zahájí v dnešní klasické patnáctce Lukáš Bauer. Na Švýcara Daria Colognu, lídra Tour de Ski, ztrácí něco málo přes minutu a čtvrt. Pokud chce promluvit do konečného pořadí, musí ve své elitní disciplíně pořádně zabodovat.

------------------

Capol: Byl jsem si jist, že české závody odjedeme

Před čtyřmi lety přišel do poněkud stojatých běžeckých vod s revoluční myšlenkou. „Uděláme další vrchol sezony, Tour de Ski,“ hlásal tehdy nový šéf běžeckého úseku Mezinárodní lyžařské federace (FIS) Jürg Capol.

------------------

Trénink se jel vedle traktorů a náklaďáků

Zatímco Bauer a spol. se včera v novoměstském areálu připravovali na lehký odpolední trénink, přes stadion jezdila ještě těžká technika.

------------------

Vysočinu na Tour hájí pouze Skalníková

Zkušenosti k nezaplacení. Novoměstští organizátoři 71. ročníku E.ON Zlaté lyže zvládli připravit oba závody Tour de Ski v šibeniční lhůtě. Letošní loterii nezažili poprvé.

----------------

Lyžařská špička už trénuje v Novém Městě

Vrcholné lyžování se opět po roce vrací do Nového Města na Moravě. Buďte při tom!

---------------

Zlatá lyže se protrápila k původní podobě

Jednou dole, jednou nahoře aneb jako na houpačce si musí připadat pořadatelé 71. ročníku E.ON Zlaté lyže. Teď naštěstí platí ta druhá část známého pořekadla.

-----------------

Soutěžit se bude také o let balonem

Na letošním ročníku Tour de Ski si přijdou na své nejen skalní fanoušci bílého sportu, ale také ti, kteří se těší hlavně na doprovodný program. Nudit se nebudou ani děti, pro něž budou v lyžařském areálu u Nového Města na Moravě připravené nejrůznější hry a soutěže.

--------------------

Novoměstští prodloužili závodní okruh

Když už ne sníh, tak alespoň mráz přeje pořadatelům třetího dílu Tour de Ski v Novém Městě na Moravě. Díky několika mrazivým dnům mohli vyrobit dostatečnou zásobu sněhu pro závodní okruh měřící 3,1 kilometru. Původně se mělo jet pouze na dvoukilometrové trati.

-----------------

Do Vlachovic jenom oklikou

Zlatá lyže i letos šoférům připraví drobné dopravní komplikace. Dotkne se to především řidičů, kteří se budou chtít na Silvestra a na Nový rok dostat do Vlachovic směrem od Nového Města na Moravě.

---------------

Diváci se na závody mohou svézt autobusy

Zvláštní autobusové spoje vypraví pořadatelé novoměstského zastavení Tour de Ski. Autobusy přivezou a odvezou lidi do běžeckého areálu u hotelu Ski ze dvou hlavních směrů: Hlinska a Žďáru nad Sázavou.

-----------------

Sněhová děla chrlí sníh pro Tour de Ski

Pořadatelé dvou závodů Tour de Ski mají nový impuls. V Novém Městě na Moravě, kde se lyžařský podnik koná, už běží naplno všechna sněhová děla.

---------------

Zlatá lyže se pojede

Tour de Ski se 31. prosince a 1. ledna podle plánu v Novém Městě na Moravě uskuteční.

-------------------

O osudu Zlaté lyže se rozhodne 23. prosince

O osudu letošního ročníku E.ON Zlaté lyže, jež je součástí podniku Tour de Ski, stále ještě není jasno. Organizační výbor s šéfem běžecké komise Mezinárodní lyžařské federace Jürgem Capolem se dohdnou v úterý dopoledne.

--------------

Velké oteplení hodně ztěžuje přípravu tratí

Vypadalo to, že počasí tentokrát novoměstským pořadatelům Tour de Ski vyjde vstříc. Jenže výrazné oteplení, které přivál vítr z jihovýchodu, pořádně komplikuje přípravu tratí.

--------------

Lyže je znovu odkázána na mrazivé počasí

Rovné tři týdny scházejí do startu E.ON Zlaté lyže. Ta je i letos součástí prestižního běžeckého podniku Tour de Ski. Jediná věc, která momentálně pořadatele největšího sportovního svátku na Vysočině trápí, je počasí. Už třetí sezonu po sobě.

-----------------

Nové Město se možná zřekne Tour de Ski

Podruhé bude Nové Město dějištěm běžeckého seriálu Tour de Ski. Pořadatelé Zlaté lyže si však pohrávají s myšlenkou, že by ho vyměnili za běžný závod Světového poháru.

----------------

Šetřit bude muset i Zlatá lyže

Světová ekonomická recese (ne-li krize) začíná hýbat českým sportem. Hokejová pražská Sparta prý zeštíhlí vedení klubu o deset členů, Plzni chybí v rozpočtu deset milionů.

----------------

Sníh začnou u Ski vyrábět o víkendu

První mráz z pondělka na úterý organizátoři Zlaté lyže k výrobě sněhu zatím nevyužili.

---------------

Tour de Ski změnila pravidla


Novoroční lyžařská série Tour de Ski žije, roste a – mění pravidla. „Kdo dojede do cíle ve stíhacím závodě jako první, je mužem dne. Poučili jsme se,“ potvrdil Jörg Capol, šéf seriálu běžců na lyžích.

----------------

Pořadatelé Zlaté lyže by chtěli od města víc peněz (vyjde 16.10.)

Závod světového formátu není zadarmo, a v poslední době se střetávají názory pořadatelů a zástupců novoměstské radnice, která na organizování Zlaté lyže rovněž přispívá.

-------------

O pořádání Tour de Ski je v Evropě enormní zájem (vyjde 10. října)

Na rozdíl od prvních dvou ročníků seriálu Tour de Ski vzrostl v letošním roce mezi lyžařskými zeměmi zájem o pořádání této akce. Potvrdilo to zasedání mezinárodní lyžařské federace FIS v Curychu, kde se sešlo osm desítek pořadatelů z různých zemí.

----------------

"Svěťák" má Nové Město zajištěný do roku 2013

Už jen osmasedmdesát dní zbývá do zahájení třetího ročníku Tour de Ski. Ten odstartuje tentokrát v německém Oberhofu, v kalendáři jsou i Praha a Nové Město na Moravě. O budoucnosti tohoto běžeckého podniku se jednalo v Curychu na kongresu Mezinárodní lyžařské federace FIS.

---------------

Závody na přelomu roku nejsou zrovna ideální

V lyžařských kuloárech se vedou polemiky nad termínem běžeckého podniku Tour de Ski. Přelom roku se totiž leckterému národnímu svazu zdá poněkud nešťastným.

------------------

Dva vrcholy: Tour de Ski a biatlonový pohár

Dvě velké mezinárodní akce vévodí nastávající sezoně Sportovního klubu Nové Město na Moravě. Na přelomu roku uspořádá dva závody třetího ročníku běžeckého seriálu Tour de Ski, v polovině ledna bude dějištěm Evropského poháru v biatlonu, jehož pořadatelem je Český svaz biatlonu.

--------------

Tour de Ski musí být kompaktní běžeckou akcí

Něco málo přes tři měsíce zbývá do zahájení třetího ročníku běžeckého podniku Tour de Ski. Ten letos odstartuje na německé půdě, v biatlonu zaslíbeném Oberhofu, a přes Prahu a Nové Město na Moravě se přesune k tradičnímu vyvrcholení do Val di Fiemme.

------------

Fanoušky Tour de Ski čekají novinky

Další inspekci má za sebou novoměstský víceúčelový sportovní areál. Tentokrát šlo o informační setkání Mezinárodní lyžařské federace FIS před 3. ročníkem Tour de Ski, která pod vedením race directora Jürga Capola probírala různé aspekty závodu.

----------------

Nové Město bude opět součástí Tour de Ski

V Česku se v rámci 3. ročníku Tour de Ski uskuteční tři závody. Schéma však bude jiné. Tour začne v Oberhofu v Novém Městě se poběží uprostřed programu a pak se jede do Prahy.

--------------

O další Tour de Ski se rozhodne v Africe

Stále ještě nemají jistotu. Bylo by však velké překvapení, kdyby třetí ročník Tour de Ski nezahajovali. Takové jsou pocity, které momentálně panují v Novém městě na Moravě po schůzce všech zainteresovaných stran v italském Val di Fiemme. Finální verze atraktivního běžeckého podniku bude schválena až na konci května v Kapském Městě

Autor: Ondřej Švára

11.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Ostatní specialisté v oblasti techniky SERVISNÍ 25 000 Kč Ostatní specialisté v oblasti techniky SERVISNÍ TECHNIK/ČKA - Velká Bíteš. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vzdělání v oboru elektro, (Vyhláška č.50/1978 Sb. - možnost zaškolení) , všeobecné technické znalosti, řidičský průkaz sk.B, znalost NJ či AJ výhodou, zodpovědnost, samostatnost, časová flexibilita, asertivita, Pracovní náplň: servis produktů firmy u zákazníka, technické řešení realizací zakázek, řešení reklamací, komunikace se zákazníky, školení zákazníků, Nabízíme: práci ve stabilní a dynamické firmě, která je lídrem v oboru stínící techniky, možnost profesního růstu, práce na plný úvazek, zaměstnanecké benefity, Své životopisy zasílejte na svandova@minirol.cz, tel. 566 502 441, 775 892 549, Více info na www.minirol.cz , Poskytnutím svých osobních údajů v rozsahu životopisných dat uvedených v životopise, zaslaném na personální oddělení společnosti Building Plastics ČR s.r.o., dáváte souhlas k jejich zpracování a uchování v personální databázi za účelem získání zaměstnání pro Vaši osobu, a to po dobu 12 měsíců nebo do odvolání Vašeho souhlasu., K Vašim osobním údajům budou mít přístup pouze náboroví pracovníci firmy Building Plastics ČR s.r.o. a relevantní vedoucí pracovníci. Vaše osobní údaje budou zpracovány pouze v Building Plastics ČR s.r.o. a nebudou odhaleny třetí straně.. Pracoviště: Building plastics čr, s.r.o., 595 01 Velká Bíteš. Informace: Zdenka Švandová, +420 566 502 441. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 24 000 Kč Odborní účetní finanční a investiční Účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň:, Evidence pokladní knihy a účtování pokladny, Kontrola cestovních příkazů, měsíčních výdajů a jejich účtování, Evidence, vystavování a účtování vydaných faktur , Zpracování výstupů v systému, evidence a kontrola zůstatků na příslušných účtech, odsouhlasování zůstatků vždy při měsíční účetní uzávěrce, dokladová inventura při roční účetní závěrce., Sběr, evidence a zajištění konfirmace účetních dokladů, které se zpracovávají v centrále účetní jednotky, Příprava podkladů pro audit a účetní závěrku, , Požadujeme:, SŠ vzdělání obchodního/ekonomického směru , Zkušenosti s vedením pokladny/fakturací/účetnictvím, Znalost MS Office, účetních systémů, Pečlivost a zodpovědnost při práci s daty, Komunikativní znalost anglického jazyka, , Nabízíme:, Zajímavá perspektivní práce v mezinárodní společnosti, Možnost odborného růstu a profesního rozvoje, Dobré mzdové ohodnocení , Zaměstnanecké benefity, Příjemné pracovní prostředí , Nástup dle dohody. Pracoviště: Arrow international cr, a.s. - odštěpný závod žďár nad sázavou, Jamská, č.p. 2359, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Klára Pokorná, +420 566 510 408. Gastronomie - Gastronomie Cukrář, moučníkář 14 100 Kč Cukráři (kromě šéfcukrářů) DĚLNICE NA CUKRÁRNĚ - VÝROBA KNEDLÍKŮ - Žďár n.S.. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Práce pouze v ranní směně, náplní práce bude výroba knedlíků, není nutné vyučení v oboru, nutný zdravotní průkaz. , První kontakt telefonicky nebo emailem. Pracoviště: Enpeka a.s., Jihlavská, č.p. 1143, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Alena Doležalová, +420 566 698 204. Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 20 000 Kč Obsluha zemních a příbuzných strojů řidič, strojník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: pracovní poměr bude uzavírán nejprve na 2 roky, dále pak opět na dobu určitou, při oboustranné spokojenosti i na dobu neurčitou, chuť do práce a rovněž chuť učit se novým věcem, praxi ani vyučení v oboru nevyžadujeme, vše vás zaučíme po nástupu do zaměstnání, první kontakt e-mailem. Pracoviště: Žďár nad sázavou, brněnská 126/38 s činností v rámci čr, Brněnská, č.p. 126, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Květa Štěpánková, +420 566 697 161.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní fotbalové soutěže mužů na Žďársku

Víkendové zápasy fotbalistů Počítek (v růžovém) i Štěpánova (v oranžovém) skončily shodným výsledkem 4:2.

Nováček po půli zkolaboval

Lesní běh ovládl mladý Gregor

Herálec pod Žákovou horou – Již 35. ročník Lesního běhu se v polovině října uskutečnil v Herálci. Letošní účast byla velice vysoká, ve všech kategoriích se ho zúčastnilo 173 běžců.

Střídající Patrik Bajer šokoval Rozsochy

Žďársko – Ve 12. kole okresního přeboru se povedl husarský kousek fotbalistům Dolní Rožínky. Ačkoliv hráli od 51. minuty jen v deseti, dokázali dvěma góly otočit zápas proti Borům z 1:2 na vítězných 3:2. Díky zaváhání dosud druhých Rozsoch zvýšily vedoucí Hamry svůj náskok na šest bodů.

ANKETA: Kteří hokejisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na hokejového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí? 

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT