VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PŘEHLEDNĚ: Tour de Ski v Novém Městě 2008/2009

Nové Město na Moravě - Přinášíme vám podruhé přehledný seriál článků, který se týká závodu Tour de Ski konaném na českém území, přesněji v Novém Městě na Moravě. Zprávy o Tour v Novém Městě najdete přehledně právě zde.

11.9.2008
SDÍLEJ:

Tour de SkiFoto: DENÍK/ Ondřej Švára

Tour de Ski se poprvé uskutečnila v sezóně 2006/2007. Duchovními otci Tour jsou Jürg Capol, ředitel běžeckého úseku FIS, a Vegard Ulvang, funkcionář FIS a bývalý slavný závodník.

Organizátoři doufají, že Tour de Ski se stane událostí srovnatelnou s Mistrovstvím světa a mohla by dosáhnout popularity skokanského Turné čtyř můstků. Termínově (na přelomu roku) se běžecký seriál dokonce se skokanským turné překrývá.

PŘEHLED ČLÁNKŮ BYL UKONČEN, DĚKUJEME ZA POZORNOST

Program závodů


Seznam článků je řazen od novějších (nahoře) po nejstarší.

TENTO SERIÁL ČLÁNKŮ NAJDETE POD KÓDEM zdarsky.denik.cz/ski2008

---------------

Bauer už nevyhraje, myslí si kouč Behle

Může ještě Lukáš Bauer obhájit žlutý trikot vítěze Tour de Ski?

------------

Tour opustily dvě velké hvězdy

Startovní pole mužů opět prořídlo. Na závěr Tour de Ski už do Itálie neodjedou dvě hvězdy současného pelotonu, loni druhý René Sommerfeldt a Švéd Anders Södergren.

Skalníková ani letos Tour nedokončí

Obávaný výjezd na Alpe Cermis si novoměstská běžkyně Eva Skalníková nevyzkouší. Vedení reprezentace ji před včerejším sprintem stáhlo.

---------------

Finska lezení do sjezdovky Alpe Cermis neuznává

Spolu s velkou norskou soupeřkou Marit Björgenovou jsou zřejmě nejuniverzálnějšími běžkyněmi současnosti. Dokážou vítězit v klasice, bruslení i sprintu. Aktuální forma však mluví ve prospěch finské hvězdy Virpi Kuitunenové.

--------------

Zlatá lyže uspěla, jistotu však nemá

Podruhé se Nové Město na Moravě ve žďárském okrese na výbornou zhostilo pořádání závodů běžeckého seriálu Tour de Ski. Fantastická divácká kulisa, skvěle připravené tratě.

---------------

Ohlednutí za Tour de Ski v Novém Městě

Přinášíme vám ohlédnutí za Tour de Ski v Novém Městě na Moravě očima fotografů.

------------

Razýma zastavil ve sprintu Cottrer

Loňský vítěz Tour de Ski doběhl až 49., vyhrál Nor Northug. Ženám vládla Follisová.

--------------

Finka létala, zbytku světa nadělovala

Finská megastar Virpi Kuitunenová nenechala nikoho na pochybách, že je momentálně nejlepší klasičkou v ženském běžeckém poli. Po čtyřech závodech se tak dostala do čela Tour de Ski, na druhou krajanku Aino Kaisa Saarinenovou má k dobru necelých šest sekund.

------------

Teichmann vyhrál Zlatou lyži, Bauer byl pátý

Němec Axel Teichmann se stal vítězem Zlaté lyže, čtvrtého závodu seriálu Tour de Ski v Novém Městě na Moravě.

--------------

Pro maminku Rajdlovou je Tour jen zkouška

Hluchý rok zažilo loni české ženské běžecké lyžování. Mezeru po odchodu Kateřiny Neumannové by mohla zacelit další čerstvá matka. Kamila Rajdlová.

-----------------

Bauer se nemocnému Fouskovi nevyhýbá

Sólovou stíhačku o naději zahájí v dnešní klasické patnáctce Lukáš Bauer. Na Švýcara Daria Colognu, lídra Tour de Ski, ztrácí něco málo přes minutu a čtvrt. Pokud chce promluvit do konečného pořadí, musí ve své elitní disciplíně pořádně zabodovat.

------------------

Capol: Byl jsem si jist, že české závody odjedeme

Před čtyřmi lety přišel do poněkud stojatých běžeckých vod s revoluční myšlenkou. „Uděláme další vrchol sezony, Tour de Ski,“ hlásal tehdy nový šéf běžeckého úseku Mezinárodní lyžařské federace (FIS) Jürg Capol.

------------------

Trénink se jel vedle traktorů a náklaďáků

Zatímco Bauer a spol. se včera v novoměstském areálu připravovali na lehký odpolední trénink, přes stadion jezdila ještě těžká technika.

------------------

Vysočinu na Tour hájí pouze Skalníková

Zkušenosti k nezaplacení. Novoměstští organizátoři 71. ročníku E.ON Zlaté lyže zvládli připravit oba závody Tour de Ski v šibeniční lhůtě. Letošní loterii nezažili poprvé.

----------------

Lyžařská špička už trénuje v Novém Městě

Vrcholné lyžování se opět po roce vrací do Nového Města na Moravě. Buďte při tom!

---------------

Zlatá lyže se protrápila k původní podobě

Jednou dole, jednou nahoře aneb jako na houpačce si musí připadat pořadatelé 71. ročníku E.ON Zlaté lyže. Teď naštěstí platí ta druhá část známého pořekadla.

-----------------

Soutěžit se bude také o let balonem

Na letošním ročníku Tour de Ski si přijdou na své nejen skalní fanoušci bílého sportu, ale také ti, kteří se těší hlavně na doprovodný program. Nudit se nebudou ani děti, pro něž budou v lyžařském areálu u Nového Města na Moravě připravené nejrůznější hry a soutěže.

--------------------

Novoměstští prodloužili závodní okruh

Když už ne sníh, tak alespoň mráz přeje pořadatelům třetího dílu Tour de Ski v Novém Městě na Moravě. Díky několika mrazivým dnům mohli vyrobit dostatečnou zásobu sněhu pro závodní okruh měřící 3,1 kilometru. Původně se mělo jet pouze na dvoukilometrové trati.

-----------------

Do Vlachovic jenom oklikou

Zlatá lyže i letos šoférům připraví drobné dopravní komplikace. Dotkne se to především řidičů, kteří se budou chtít na Silvestra a na Nový rok dostat do Vlachovic směrem od Nového Města na Moravě.

---------------

Diváci se na závody mohou svézt autobusy

Zvláštní autobusové spoje vypraví pořadatelé novoměstského zastavení Tour de Ski. Autobusy přivezou a odvezou lidi do běžeckého areálu u hotelu Ski ze dvou hlavních směrů: Hlinska a Žďáru nad Sázavou.

-----------------

Sněhová děla chrlí sníh pro Tour de Ski

Pořadatelé dvou závodů Tour de Ski mají nový impuls. V Novém Městě na Moravě, kde se lyžařský podnik koná, už běží naplno všechna sněhová děla.

---------------

Zlatá lyže se pojede

Tour de Ski se 31. prosince a 1. ledna podle plánu v Novém Městě na Moravě uskuteční.

-------------------

O osudu Zlaté lyže se rozhodne 23. prosince

O osudu letošního ročníku E.ON Zlaté lyže, jež je součástí podniku Tour de Ski, stále ještě není jasno. Organizační výbor s šéfem běžecké komise Mezinárodní lyžařské federace Jürgem Capolem se dohdnou v úterý dopoledne.

--------------

Velké oteplení hodně ztěžuje přípravu tratí

Vypadalo to, že počasí tentokrát novoměstským pořadatelům Tour de Ski vyjde vstříc. Jenže výrazné oteplení, které přivál vítr z jihovýchodu, pořádně komplikuje přípravu tratí.

--------------

Lyže je znovu odkázána na mrazivé počasí

Rovné tři týdny scházejí do startu E.ON Zlaté lyže. Ta je i letos součástí prestižního běžeckého podniku Tour de Ski. Jediná věc, která momentálně pořadatele největšího sportovního svátku na Vysočině trápí, je počasí. Už třetí sezonu po sobě.

-----------------

Nové Město se možná zřekne Tour de Ski

Podruhé bude Nové Město dějištěm běžeckého seriálu Tour de Ski. Pořadatelé Zlaté lyže si však pohrávají s myšlenkou, že by ho vyměnili za běžný závod Světového poháru.

----------------

Šetřit bude muset i Zlatá lyže

Světová ekonomická recese (ne-li krize) začíná hýbat českým sportem. Hokejová pražská Sparta prý zeštíhlí vedení klubu o deset členů, Plzni chybí v rozpočtu deset milionů.

----------------

Sníh začnou u Ski vyrábět o víkendu

První mráz z pondělka na úterý organizátoři Zlaté lyže k výrobě sněhu zatím nevyužili.

---------------

Tour de Ski změnila pravidla


Novoroční lyžařská série Tour de Ski žije, roste a – mění pravidla. „Kdo dojede do cíle ve stíhacím závodě jako první, je mužem dne. Poučili jsme se,“ potvrdil Jörg Capol, šéf seriálu běžců na lyžích.

----------------

Pořadatelé Zlaté lyže by chtěli od města víc peněz (vyjde 16.10.)

Závod světového formátu není zadarmo, a v poslední době se střetávají názory pořadatelů a zástupců novoměstské radnice, která na organizování Zlaté lyže rovněž přispívá.

-------------

O pořádání Tour de Ski je v Evropě enormní zájem (vyjde 10. října)

Na rozdíl od prvních dvou ročníků seriálu Tour de Ski vzrostl v letošním roce mezi lyžařskými zeměmi zájem o pořádání této akce. Potvrdilo to zasedání mezinárodní lyžařské federace FIS v Curychu, kde se sešlo osm desítek pořadatelů z různých zemí.

----------------

"Svěťák" má Nové Město zajištěný do roku 2013

Už jen osmasedmdesát dní zbývá do zahájení třetího ročníku Tour de Ski. Ten odstartuje tentokrát v německém Oberhofu, v kalendáři jsou i Praha a Nové Město na Moravě. O budoucnosti tohoto běžeckého podniku se jednalo v Curychu na kongresu Mezinárodní lyžařské federace FIS.

---------------

Závody na přelomu roku nejsou zrovna ideální

V lyžařských kuloárech se vedou polemiky nad termínem běžeckého podniku Tour de Ski. Přelom roku se totiž leckterému národnímu svazu zdá poněkud nešťastným.

------------------

Dva vrcholy: Tour de Ski a biatlonový pohár

Dvě velké mezinárodní akce vévodí nastávající sezoně Sportovního klubu Nové Město na Moravě. Na přelomu roku uspořádá dva závody třetího ročníku běžeckého seriálu Tour de Ski, v polovině ledna bude dějištěm Evropského poháru v biatlonu, jehož pořadatelem je Český svaz biatlonu.

--------------

Tour de Ski musí být kompaktní běžeckou akcí

Něco málo přes tři měsíce zbývá do zahájení třetího ročníku běžeckého podniku Tour de Ski. Ten letos odstartuje na německé půdě, v biatlonu zaslíbeném Oberhofu, a přes Prahu a Nové Město na Moravě se přesune k tradičnímu vyvrcholení do Val di Fiemme.

------------

Fanoušky Tour de Ski čekají novinky

Další inspekci má za sebou novoměstský víceúčelový sportovní areál. Tentokrát šlo o informační setkání Mezinárodní lyžařské federace FIS před 3. ročníkem Tour de Ski, která pod vedením race directora Jürga Capola probírala různé aspekty závodu.

----------------

Nové Město bude opět součástí Tour de Ski

V Česku se v rámci 3. ročníku Tour de Ski uskuteční tři závody. Schéma však bude jiné. Tour začne v Oberhofu v Novém Městě se poběží uprostřed programu a pak se jede do Prahy.

--------------

O další Tour de Ski se rozhodne v Africe

Stále ještě nemají jistotu. Bylo by však velké překvapení, kdyby třetí ročník Tour de Ski nezahajovali. Takové jsou pocity, které momentálně panují v Novém městě na Moravě po schůzce všech zainteresovaných stran v italském Val di Fiemme. Finální verze atraktivního běžeckého podniku bude schválena až na konci května v Kapském Městě

Autor: Ondřej Švára

11.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 500 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) VYCHOVATEL/KA ŠKOLNÍ DRUŽINY - Fryšava pod Žákovou horou. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce vychovatele nebo pedagoga volného času ve školní družině s dětmi 1.-5.ročníku ZŠ malotřídní školy v časovém rozsahu 11.15 - 15.30 hod., Preferuji uchazeče energického,se zájmem o sport a kulturu všeobecně a vůbec v určitém oboru vyhraněného., První kontakt osobně, telefonicky: 16.-18.8.,20.8.-24.8. v 10.00-12.00 , popř. i v týdnu od 27. do 31.8. nebo emailem.. Pracoviště: Základní škola fryšava pod žákovou horou, okres žďár nad sázavou, příspěvková organizace, 592 04 Fryšava pod Žákovou horou. Informace: Karel Hübner, +420 566 619 240.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 18 000 Kč

Zahradníci floristé a květináři Floristka/florista. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Praxe v oboru výhodou absolventa z oboru zaučíme, , V případě zájmu volejte na tel. 774 642 018 (v době 8:00 - 17:00).. Pracoviště: Minka s.r.o. - květiny - bystřice nad pernštejnem, Masarykovo náměstí, č.p. 52, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem. Informace: Milena Marečková, +420 774 642 018.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 35 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/kuchařka v hotelové kuchyni. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: , - vyučení v oboru a praxe v oboru min. 2 roky, - spolehlivost , - chuť do práce, Nabízíme:, - práci v moderní a stabilní společnosti, - práci v dobrém kolektivu, - osobní ohodnocení, - ubytování a jiné benefity, První kontakt telefonicky nebo emailem. Pracoviště: Saz s.r.o. - hotel sázava, 592 11 Velká Losenice. Informace: Hana Kolaříková, +420 778 449 010.

Administrativa - Administrativa Sekretářka, sekretář 18 000 Kč

Sekretáři (všeobecní) Asistentka obchodu a marketingu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: HLAVNÍ NÁPLŇ PRÁCE, Administrativní podpora oddělení, Komunikace se zákazníky, Přijímání a zpracování objednávek, Spolupráce na přípravě firemních akcí, Evidence smluv, Správa ceníků, , , POŽADUJEME, , Středoškolské vzdělání, Aktivní a pečlivý přístup k činnostem, Vstřícnou komunikaci s kolegy, Smysl pro organizaci a vytvoření vlastního systému, Zkušenosti z obchodu a marketingu výhodou, Komunikativní znalost anglického jazyka, Uživatelskou znalost MS Office, Aktivní řidič skupiny B. Pracoviště: Medin a.s., Vlachovická, č.p. 619, 592 31 Nové Město na Moravě. Informace: Magda Svobodová, +420 566 684 355.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pocity štěstí zažívala Kateřina Mičková po svém vítězství na žákovském mistrovství ČR v triatlonu.

Triatlonistka Mičková má další zlato

Na fotbalisty Velkého Meziříčí (v červeném) bude za rok čekat ve třetí lize větší porce zápasů.

Plánované změny v soutěžích? Názory trenérů se docela různí

Fotbalový pohár. Nové Město přivítá doma rozjetou Jihlavu

Jihlava - Pohárové derby. Sedmi zápasy bude v úterý rozehráno první kolo MOL Cupu. O postup si to mimo jiných rozdají i SFK Nové Město na Moravě s FC Vysočina Jihlava.

Počítky na úvod deklasovaly Stařeč

Vysočina – Start do nového ročníku východní skupiny I. B třídy vyšel z šestice zástupců žďárského okresu pouze polovině z nich. Nováček z Počítek hned v prvním kole potvrdil, že nebude v nejnižší krajské soutěži pouze do počtu, Stařeč odjela domů se sedmigólovým výpraskem.

Radešínská Svratka zahájila účinkování v I. A třídě ziskem bodu

Vysočina – V úvodním kole letošního ročníku I. A třídy naplno bodovalo pouze béčko Žďáru, které s přehledem zvítězilo na půdě Jaroměřic. Fotbalisté Moravce i rezervy Vrchoviny se ze hřišť celků z Třebíčska vrátili bez bodového zisku. Nováček z Radešínské Svratky měl našlápnuto ke třem bodů, s Kouty však nakonec remizoval 2:2. Herálec po přesunu do skupiny A začal porážkou v Kamenici nad Lipou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT