Ve vlastní sedmičkovou show proměnil velkomeziříčský Pavel Strašák duel s Maloměřicemi. Druholigový lídr tabulky v utkání splnil domácí povinnost, Strašák proměnil před stovkou fanoušků všech osm svých sedmimetrových hodů.

I. LIGA MUŽŮ

PLZEŇ B – NOVÉ VESELÍ 19:26

Začátek byl z obou stran vyrovnaný, hosty sráželo v první půli několik zahozených trháků. Západočeši se v útoku prosazovali hlavně po souhře s pivotem. Na tuto součinnost se však Novoveselští zaměřili. „Zjistili jsme, že se snaží všechno dohrávat na pivota, začali jsme se na to soustředit a zpevnili střed obrany,“ řekl nový kouč František Bělík.

Ve druhém poločase se jeho svěřenci prosazovali čím dál častěji, střelecky tým táhli Najman s Melicharem, přičemž novoveselská obrana pracovala ještě agresivněji. „Celou dobu jsme vedli, měli jsme jedno hluché místo, ale zvládli jsme to nakonec bez nervů,“ oddychl si Bělík.

A jak prožíval svou mistrovskou premiéru? „Přiznám se, že jsem pořádně nevěděl, co od zápasu očekávat. Šel jsem do něj s respektem. Po tom minulém týdnu, kdy jsme v domácí generálce neměli potřebné nasazení, a obrana pokulhávala, jsme se výrazně zvedli, devatenáct obdržených branek hovoří za vše. Kluci mi výhrou udělali velkou radost,“ zářil František Bělík.

Sestava a branky: Šimovček, Čekal – Najman 8, Melichar 7/3, Dolejší 3, Prokeš 3, Němec 2, Bartůněk 2, Suchánek 1, Veselý, Kazatel, Nedvěd, Štohanzl, Zourek. Poločas: 10:10.

V. MEZIŘÍČÍ – MALOMĚŘICE 32:25

Duel plný sedmimetrových hodů (celkem střelci proměnili 17 sedmiček) začal z obou stran opatrně. Favorizované Velké Meziříčí však svou dobře fungující obranou postupně převzalo kontrolu nad utkáním a do poločasu vedlo 14:8.

Po přestávce Meziříčí náskok ještě navýšilo. Poté se defenzivně laděné utkání proměnilo v ofenzivní festival, který více svědčil houževnatým Maloměřicím (24:21). Zbylých sedm minut už ale jasně ovládli domácí házenkáři, kteří si před těžkým výjezdem do třetího Juliánova zvýšili sebevědomí.

Sestava a branky: Kolík, Poul – Strašák 9/8, Večeřa 7, Matušík 4, Bezděk 4, Kaštan 3/1, Živčic 2, Pavliš 2, Necid 1, M. Kříbala, Lečbych, P. Kříbala, Babáček. Poločas: 14:8.

1. V. MEZIŘÍČÍ 12 9 1 2 350:310 19

2. Ivančice 12 9 0 3 328:270 18

3. Juliánov 12 8 2 2 358:318 18

4. Hustopeče 12 6 2 4 353:314 14

5. Napajedla 12 6 1 5 379:356 13

6. Prostějov 12 4 4 4 351:343 12

7. Maloměřice 12 6 0 6 335:330 12

8. Kostelec n. H. 12 5 0 7 325:322 10