Tabulkoví sousedé se v sobotu od 17.00 potkají v ZDT Aréně v rámci 4. kola mužské extraligy. Házenkáři Nového Veselí, pátý celek tabulky, vyzvou šesté KP Brno.

Jihomoravany vede již druhým rokem trenér Pavel Hladík, jeden z tvůrců úspěchů Nového Veselí poslední dekády. „Také díky tomu se oba celky nemají moc čím překvapit,“ sdělil kouč Nového Veselí Peter Kostka.

Přípravu na zítřejší duel ovšem celku z Vysočiny narušily zdravotní komplikace. „Chřipková viróza skolila dobrou polovinu našeho mančaftu. To ovšem nic nemění na tom, že budeme bojovat o každou branku, každý balon, každý centimetr naší palubovky,“ zdůraznil.

Jakoby si vyměnili role. Letošnímu ročníku krajského přeboru zatím vévodí fotbalisté Speřic (v červené). Loňský lídr z Pelhřimova (v bílém) je na tom hůře.
Fotbalisté Speřic zatím drtí konkurenci, v nejhorší situaci se nachází Bedřichov

Vůči soupeři ovšem chová respekt. „Brno druhým rokem buduje nový tým. V tomto ročníku sahají jeho ambice hodně vysoko. O tom svědčí rovněž značné posílení kádru o kvalitu, ale také potřebnou zkušenost,“ popsal.

Současně ale lodivod Veselí věří, že se jeho ovečky po smolné prohře na Dukle vrátí na vítěznou vlnu. „Takové zápasy jsou pro nás výzvou. Stále ještě platí, že se nám hrají mnohem lépe utkání proti celkům, proti nimž nejsme favoritem,“ pousmál se Kostka.