Opavané soutěži dominují, ale pelhřimovští hráči na její půdě předvedli statečný boj. Ještě v úvodu druhé třetiny vedli 3:2, ale zvýšenému tlaku domácích neodolali.

Ti především ve třetí třetině soupeře mačkali a dovedli nakonec utkání do vítězného konce 7:4. „Náš výkon byl dobrý. Ale hraje se na góly a těch dal soupeř více,“ mrzela porážka trenéra Jana Kotena. „Nebyli jsme dostatečně důrazní v obraně a přesní v zakončení. Nasazení a chuť nám nechyběli ani za nepříznivého stavu. Nejvíce mrzí inkasovaný rozhodující gól v naší přesilovce.“

Vysočina Gladiators vydatně zbrojí na novou sezonu. Nejnovější posilou je americký running back Patrick Blackwood.
Gladiators podepsali americkou posilu. Zaútočit na titul jim pomůže Blackwood

Snipers za sebou táhnou dlouhou sérii porážek, kterou hodlali přerušit v domácím duelu proti Hranicím. Ty byly v tabulce před zápasem za třebíčským celkem a hrálo se tak nejen o udržení naděje na play-off, ale i o bodový zisk do případné tabulky skupiny o udržení. Třebíč zahájila duel pasivně a prohrávala 0:2. Do konce prvního dějství sice domácí vyrovnali, ve druhé části ale znovu nabrali dvoubrankovou ztrátu.

Rovněž toto manko Snipers vymazali, ale záhy po vyrovnávací brance na 4:4 inkasovali rozhodující úder. Po porážce tým spadl na předposlední příčku pořadí. „Podali jsme další ze svých špatných výkonů,“ netajil trenér Snipers Michal Kelbler. „Tím, že to honíme ve třetí třetině, nic nevyřešíme.“

V dalším kole se odehraje ve skupině Východ Národní ligy krajské derby. Bude se hrát v Pelhřimově v sobotu od 19 hodin.