Čtyřmi brankami k tomu přispělo také osmnáctileté pravé křídlo Robert Halíček. „Hodně nám pomohli skvělí fanoušci,“ usmíval se.

Stejně jako předešlí soupeři této sezony, také Zubří se ukázalo jako velice obtížný protivník. „Byl to extrémně těžký zápas. O kvalitách Zubří jsme dobře věděli, ne náhodou také jim vstup vyšel na výbornou,“ popisoval Halíček.

Úkoly od trenéra Petera Kostky ovšem zněly jasně. „Říkal nám, že rozhodne především to, kdo utkání lépe zvládne po psychické stránce. Současně nám také zdůrazňoval potřebu maximálního nasazení a zápalu do hry. Oba tyto předpoklady se naplnily,“ potvrdil.

O své univerzálnosti přesvědčuje Jan Nedvěd (vlevo v červeném) i v tomto ročníku. Místo obvyklého místa ve středové řadě nyní nastupuje na levém beku.
Snažili jsme se, ale Hlučín nám nic nedovolil, uznal zaskakující obránce Nedvěd

Ačkoliv po většinu času sobotního zápasu házenkáři Nového Veselí byli ve vedení, sedm minut před koncem najednou prohrávali o dvě branky. „Bylo důležité, že jsme to nezabalili. Ztráta dvou gólů se dá v házené smazat během minuty. Hlavy jsme proto měli pořád nahoře,“ zdůraznil.

A vyplatilo se, protože za okamžik bylo vyrovnáno a v závěrečných třech minutách hráči Sokola utkání zvrátili ve svůj prospěch. „Opět nám pomohli naši skvělí fanoušci,“ rozplývalo se pravé křídlo Nového Veselí.

Právě v účasti fanoušků při zápasech vidí Halíček jeden z důvodů, proč oproti loňsku jeho celek koncovky zápasů zvládá. „Tím druhým jsou určitě získané zkušenosti. Loni jsme takové zápasy pokaždé prohráli. A třetím faktorem je návrat gólmana Víti Schamse, který nás v závěru pokaždé podrží,“ naznačil.

Fotbalisté juniorky FC Vysočina Jihlava (v modrém) inkasovali od rezervy Slovácka málo vídaných osm branek.
Ani jako hráč jsem takový zápas nezažil, kroutil hlavou zklamaný trenér Veselý

Pět výher ze šesti zápasů, Tak výborná je bilance Nového Veselí v letošním extraligovém ročníku. „Samozřejmě jsme spokojení. Ta porážka na Dukle, kde jsme závěr vůbec nezvládli, nám podle mého spíše pomohla. Ukázala nám, že nic nepřijde samo,“ pousmál se.

Už ve středu čeká Nové Veselí náročný duel na půdě favorizované Karviné. „Nemáme co ztratit, k zápasu pojedeme s chladnou hlavou. Zkusíme překvapit,“ nepřekvapil odpovědí Halíček.