Pane Hladíku, vraťme se ještě k hodnocení podzimní části sezony, jak jste ji viděl?
Na začátku jsme se dostali do složité situace, když jsme prohráli první dva zápasy doma. Velmi nám chyběl Nikola Sekulič, který byl zraněný. To nás dostalo pod velký tlak. Naštěstí jsme se dokázali rychle oklepat a předváděli jsme velmi přesvědčivé výkony, které vygradovaly vysokými výhrami nad silnými týmy Lovosic, Karviné a Frýdku. V tu dobu jsme byli na druhém místě tabulky.

Kde přišel zlom této podařené série?
Bohužel jsme nedotáhli velmi dobře rozehraný zápas v Zubří, kde jsme sahali po bodech, což nás dostalo dolů. V tu dobu nám vypadli ze sestavy Dolejší a Štohanzl. Poté přišla blamáž v domácím utkání se Strakonicemi, kde jsme totálně vyhořeli. Přišli jsme také o Ptáčníka a další tři hráči nastupovali nemocní. Celkové deváté místo je pro nás samozřejmě zklamáním, podzim byl celkově hodně rozháraný. Doufám, že do jarní části nastoupíme s větší vyrovnaností výkonů.

Naopak postup do Final four v českém poháru je úspěchem?
Ano, pohár nám vyšel. Měli jsme velkou motivaci napravit dojem z extraligy, s níž nejsme jako tým spokojení. Hlavně čtvrtfinále proti Kopřivnici ukázalo, že se umíme rvát o výsledek. Na druhu stranu právě s Kopřivnicí jsme snad poprvé nastoupili v kompletní sestavě a hned to bylo znát. Ale pohár nekončí. Nechceme se Final four jenom zúčastnit. Papírové předpoklady sice hovoří pro silné týmy první pětky extraligy, ale my se chceme poprat o náš sen v podobě finále.

Defenziva na podzim šlapala, v útoku to však bylo slabší.
To je pravda. Obrana byla v první půlce sezony dobrá, ale postupem času, hlavně výpadkem klíčového muže Míry Štohanzla, šla hodně dolů. V útoku se pereme s malým tlakem našich hráčů. Na konci podzimu nás už hodně srážela špatná koncovka. Zimní přípravu máme na to, abychom si všechno vyladili.

K jakým změnám dosud došlo v kádru?
Jsme ve velmi složité situaci. Ze studijních důvodů přerušil kariéru Martin Přibyl, který byl klíčový pro naši obranu. Navíc Matouš Valoušek se v zimní přestávce zranil. Moc mě to mrzí, protože šel v podzimní části hodně nahoru a věřili jsme, že na jaře už bude velice platný. Navíc Jirka Dolejší, který na podzim odehrál minimum utkání, má problémy ve škole a v podstatě netrénuje. Je to velká komplikace pro celou zimní přípravu i obrovské oslabení týmu.

Logicky se nabízí otázka, zda uvažujete o posílení mužstva?
Proběhla nějaká jednání, týkala se hráčů z české ligy, jenže všichni mají smlouvu do konce sezony. Zbývá nám v podstatě pouze jediný týden s tím něco udělat, ale na rovinu říkám, že pravděpodobnost nějakého příchodu je malá.

V přípravě, stejně jako před rokem, narazíte na soupeře z polské superligy. Bylo to vaším záměrem?
Sice to tak dopadlo, ale záměr to nebyl. Měli jsme se totiž zúčastnit turnaje v Hranicích, kde budou české týmy, ale postup do pohárového finále to změnil. Zůstala nám tedy čtyři utkání s týmy z polské superligy. Je to samozřejmě skvělá zkušenost a moc se na zápasy těšíme.

Nyní vás čeká domácí turnaj, narazíte na taktéž extraligové Brno a polský Gwardia Opole. Diváci se mají na co těšit, že?
To v každém případě. Vždyť polský celek je čtvrtfinalistou letošního evropského poháru a o kvalitě Brna také není třeba spekulovat.

Jarní část extraligy zahájíte v sobotu 3. února domácím utkáním proti Karviné. S jakým cílem do jara půjdete?
Cíle se nemění, chceme se poprat o play-off. Prioritním cílem je ale samozřejmě udržení extraligy. Nelze přehlížet fakt, že jsme sice bod od osmého místa, které zaručuje postup do vyřazovací části, ale současně jsme jen dva body od sestupu. Situace je tedy vážná a my musíme poctivě pracovat, abychom se blížili elitní osmičce a utíkali posledním Strakonicím. Play-off je pro nás samozřejmě velkým sportovním snem, ale pokud se nezdaří, neznamená to pro klub katastrofu. Tím by naopak byl sestup a my uděláme všechno proto, abychom jak sobě, tak klubu a fanouškům, dali co nejdříve klid, zaručující Novému Veselí další extraligovou sezonu.