Hosté přivezli do Havlíčkova Brodu překvapivě legendárního Petra Korbela, který se nakonec v pětisetovém utkání týmových trojek postaral o jediný bod hostů, když přehrál domácího Tomáše Martinka. „Tomášovi zápas absolutně nesedl, dělal zbytečné chyby. Přesto mohl Petra Korbela porazit,“ připomenul trenér HB Ostrov Dmitrij Prokopcov.

Jedenapadesátiletý Petr Korbel hrál letos v extralize do úterý pouze dvakrát (shodně proti Havířovu) a v obou případech odešel poražen. Tentokrát zaskakoval za zraněného Alexandera Valucha.

Favorit v tu dobu už vedl 2:0 a kráčel za vítězstvím. Na úvod čerstvý mistr republiky Pavel Širuček přehrál 3:0 hostujícího Jakuba Kleprlíka a po něm podobným stylem vyprovodil rovněž 3:0 Tomáš Tregler Filipa Delinčáka. „Kluci to zvládli bez problémů, stačilo jim, že zahráli svůj standard. Nebyl to ale moc hezký stolní tenis, chyběly tomu emoce,“ všiml si trenér havlíčkobrodských stolních tenistů.

Po více než čtyřech měsících se postavili k mistrovskému utkání fotbalisté v krajských soutěžích. V Pelhřimově (v bíločerném) se představilo Sapeli Polná.
Na čele přeboru dál ujíždí fotbalisté Pelhřimova, u dna si pomohly Dukovany

Tečku za utkáním pak udělal Pavel Širuček, který znovu ve třech setech porazil Filipa Delinčáka. „Máme první týmové vítězství, to je nejdůležitější. Potěšilo mě, že přišlo v úterý hodně fanoušků, tolik diváků jsem nečekal. Určitě nám k výhře pomohli,“ poznamenal Dmitrij Prokopcov na adresu téměř dvou set padesáti diváků v hledišti KD Ostrov.

Ve čtvrtek v Ostravě začíná utkání v sedmnáct hodin, trenér čeká těžší práci než v úterním duelu. Na podzim vyhrál HB Ostrov na půdě TTC Ostravy 3:2. „Nastoupit bychom měli ve stejném složení a chceme znovu uspět,“ dodal Dmitrij Prokopcov.

Extraliga mužů ve stolním tenise – čtvrtfinále play off (1. utkání)
HB Ostrov Havlíčkův Brod – TTC Ostrava 2016 3:1
Širuček – Kleprlík 3:0 (6, 3, 3)
Tregler – Delinčák 3:0 (8, 3, 4)
Martinko – Korbel 2:3 (5, -8, -9, 6, -6)
Širuček – Delinčák 3:0 (8, 6, 6)