Postarali se o to dva běžci, Jan Odehnal z Univerzity Brno vítězným časem 9:16,94, ale také Pavel Dolák z Ante Žďár nad Sázavou, který získal stříbro po výkonu 9:18,59. Oba dva tak překonali devět let starý rekord 9:20,87 Jakuba Zemaníka.

Oba běžci se hned od počátku odpoutali od ostatních a nasadili velmi rychlé tempo, které udrželi až do cílové rovinky, ve finiši byl přece jenom rychlejší Odehnal.

Obtížná příprava

„Tréninky, s nimiž jsme začali už loni v listopadu, byly kvůli množství sněhu a ledu velice komplikované. Pavel potřeboval získat vytrvalost a sílu pro tuto distanci, proto jsme používali speciální běžeckou obuv,“ vysvětlil trenér SK Ante Karel Čermák.

„Hlavním cílem celého projektu je pro nás mistrovství ČR v krosu taktéž na 3 kilometry, které se běží poslední březnovou sobotu v Mladé Boleslavi. Halové závody byly jakýmsi testem, jak na tom s trojkou jsme, takže dobojováno ještě nemáme.“

Čermákův svěřenec si svoji výkonnost osvědčil již na únorovém halovém mítinku v Jablonci nad Nisou, kde zaběhl prakticky totožný čas s brněnským Odehnalem. A s jakým cílem vyrazí Pavel Dolák do Mladé Boleslavi?

„Umístění si jako metu nikdy nedávám. Cílem je být dobře připraven na všechno, co takový závod přináší. Poslední tři týdny uděláme vše pro to, aby byl Pavel na startovní čáře plný energie,“ dodal zkušený kouč.

Florbalisté Žďáru (v černém) vedou nad Horní Suchou (v červeném) 2:0 na zápasy.
Hroši zahájili boje o záchranu výborně