Favorita se nezalekli a dobře se naladili před play-out. Extraligoví házenkáři Nového Veselí doma v nedělním televizním utkání zdolali Duklu Praha 30:29 a slavili výhru v extralize po šesti měsících.

Výhra se ovšem nerodila lehce, po první půli vedl pražský celek 16:15. „Hráči Dukly nám dělali problémy ostrou střední spojkou. Sviták rozdával excelentní přihrávky, navíc hosté těžili z rychlých protiútoků, které hlavně v první půli vyplývaly z našich chyb,“ všimla si levá spojka Veselí Adam Ptáčník.

Ten byl hlavní hvězdou zápasu, když konto soupeře zatížil deseti brankami. Přesto jej mrzela občasná zaváhání v mezihře. „Těchto chyb se musíme vyvarovat. To bývá voda na mlýn každého protivníka, nejen Dukly,“ poznamenal.

Ve druhé půli bylo Nové Veselí lepším mančaftem a dvě minuty před koncem vedlo už 30:26. Jenže nakonec se ještě o dva body muselo strachovat. „Začali jsme zakončovat z nepřipravených pozic. Zbytečně jsme se tak dostali pod tlak. Jsem ale rád, že už jsme konečně vyhráli,“ oddechl si po těsné výhře Marek Korbel, autor sedmi branek.

Před záchranářským play-out, které Nové Veselí zahájí v pátek na půdě Hranic, se tak jeho hráči dobře naladili. „Táhli jsme za jeden provaz, to je pozitivum. V play-out chceme všechny zápasy vyhrát a dokázat tak , že jsme měli být výš. Snad play-off vybojujeme v další sezoně,“ dodal Korbel.