V rámci 19. kola II. ligy nezvládlo dlouho druhé Velké Meziříčí domácí utkání s Maloměřicemi. Po nejtěsnější možné prohře se propadlo na čtvrtou pozici. Vyrovnání přitom v posledních vteřinách zabránila nastřelená tyč.

I. LIGA

KOŠUTKA – NOVÉ VESELÍ 40:20

Závěr I. házenkářské ligy se kvapem blíží a Novoveselští měli začít intenzivně pracovat na svoji záchraně. Velmi důležitý zápas je čekal v Plzni, kde nastoupili proti Košutce. Ta měla na devátém místě tabulky jen o čtyři body více.

Samotné utkání se jim však vůbec nevydařilo. Vyrovnaný krok se svým soupeřem dokázali držet pouhých osm minut. Po zbytek střetnutí bylo na hřišti jen jedno mužstvo, které svým výkonem pobavilo hrstku přihlížejících diváků.

„Není jednoduché takovýto zápas hodnotit, protože snad kromě přátelské atmosféry na hřišti nebyla žádná pozitiva. Mysleli jsme si, že budeme bojovat o záchranu, ale pouze jsme přihlíželi exhibici domácích, kteří na nás byli perfektně připraveni. Zejména nám činila problémy jejich propracovaná defenziva, na niž jsme bohužel nenašli účinnou zbraň. Chtěli jsme Košutku překvapit rychlými útoky, ale opak byl pravdou. Z mého pohledu je potřeba na tento hodně nepovedený duel co nejdříve zapomenout,“ řekl po utkání zklamaný asistent trenéra Václav Ťupa.

Branky N. Veselí: M. Hajčman 6, Pav. Najman 5, Strejček 4, Petr Najman 2, Studený 2, Hron 1. Rozhodčí: Radová, Štrebl. Diváci: 68. Poločas: 18:7.

II. LIGA

V. MEZIŘÍČÍ – MALOMĚŘICE 30:31

Proti Maloměřicím se svěřencům trenéra Vaverky dlouhodobě nedaří. Na podzim ztratili vítězství na jejich půdě po dobře rozehraném poločase, a tak se čekalo, že jim doma budou chtít porážku oplatit i s úroky.

Utkání druhého se třetím začali lépe hostující házenkáři. Do 12. minuty si udržovali náskok 6:9. Pak se ale střelecky probudily domácí spojky, a čtyřmi góly v řadě dostaly Velké Meziříčí do jednobrankového vedení. Zbytek poločasu se nesl ve vyrovnaném boji a do šaten se odcházelo se spravedlivou remízou.

Po přestávce se na tuhém boji nic nezměnilo. Až do 45. minuty se oba týmy přetahovaly o každou trefu. V nervózní atmosféře se Maloměřickým podařilo odskočit na 21:23. Domácí ale okamžitě zareagovali obratem na 26:24. Zdálo se, že místní hráči již mají nakročeno k vítězství.

Vše změnily dvě školácké chyby v útoku, které dovolily hostům opět srovnat krok. Snadné góly vyhouply Maloměřice opět do sedla, a díky psychické výhodě si do poslední minuty přinesly náskok dvou branek. Střetnutí bylo téměř rozhodnuto. Přesto Meziříčští závěr nevypustili a po pěkné útočné akci vybojovali sedmimetrový hod, jenž Ladislav Šidlo bezpečně proměnil. Závěrečné sekundy popsal trenér Vaverka: „Deset vteřin před koncem jsme odebrali Maloměřicím míč. V následném rychlém útoku nás hosté dokázali zastavit faulem dvanáct metrů od branky. Rychlou kombinací jsme rozehráli do pivota, odkud Láďa Šidlo nastřelil ve vyložené šanci pouze tyčku.“

V neuvěřitelném dramatu se alespoň bod vybojovat nepodařilo, a domácí tak přepustili druhé místo v tabulce právě svému přemožiteli. „Řekl bych, že dnes vyhrál šťastnější tým. Zvláště na útočné polovině vycházelo Maloměřicím, na co sáhli. Navíc je často podržel brankář. Naši hráči dobře stříleli z prostoru spojek, občas ale chybovali jak v obraně, tak v rozehrávce. Tyto nepřesnosti zápas rozhodly,“ zhodnotil kouč Vaverka smolné vystoupení svého družstva.

Sestava a branky V. Meziříčí: Kotík, Poul – Večeřa 9, Matušík 8, Petr Kříbala 5, Raus 3, Šidlo 1/1, Konečný 1, Živčic 1, J. Kaštan 1, Bezděk 1, Homola. Rozhodčí: Hanák, Prokopec. Diváci: 111. Poločas: 14:14.

JIŘÍ BUBÁK