PKS OKNA ŽĎÁR N. S. – PLAZY 5:3

Úvodní utkání zvládlo na výbornou elitní žďárské duo Hron s Krátkým, kteří po mírné tahanici v závěru prvního setu nakonec zaslouženě zvítězili. Druhá dvojice Vrabec se Srbou podala rovněž vynikající výkon a svého soupeře přejela hladce ve dvou setech. Domácí tým se tedy dostal do nadějného vedení 2:0 na zápasy a na řadě byly trojice.

Infarktový zápas se šťastnou koncovkou předvedlo trio Hron, Krátký, Vrabec se střídajícím Lukášem Nejedlým. První set žďárští hráči ztratili poměrem 8:10, což ovšem napravili hned v dalším setu, který stejným poměrem vyhráli. Následná zkrácená třetí hra se již nesla ve znamení dominance domácích. 3:0 – takový byl stav na ukazateli skóre před zápasem druhých trojic. Sobotka, Srba a Paul předvedli v prvním setu dobrý výkon, od začátku byli ve vedení, ale koncovka je nakonec zradila. Ve druhém setu naši už od začátku tahali za kratší konec a utkání nedokázali otočit.

Ve chvíli, kdy bylo potřeba urvat další bod, přišel na řadu opět výborný singlista Hron. Ten se od začátku prvního setu ovšem hodně trápil a nevypadalo to s ním vůbec dobře. Nakonec však ukázal, že v poslední době nemá konkurenci, a v dramatické koncovce zvýšil náskok domácích na 4:1.

Vše směřovalo k hladkému vítězství, o které se mělo postarat hned v následujícím utkání trio Vrabec, Hron a Krátký. Ti ovšem vzdorovali marně, což se značně projevilo i na další odvetě trojic. Ani Sobotka, Paul a Srba totiž nenašli recept na drtivé útoky Plazů. Za stavu 4:3 už nebylo vše tak jednoznačné a rozhodnout musely opět dvojice.

A podívaná to byla vskutku náramná. Hron s Krátkým jednu chvíli prohrávali už 3:8, hnáni obrovskou podporou domácích fanoušků ovšem zápas zvrátili ve svůj prospěch a zvítězili ve dvou setech. Touto důležitou výhrou si žďárští nohejbalisté zajistili postup do prvoligové baráže, ve které se utkají se sestupujícím celkem z 1. ligy, kterým je SK Bělá.

Komentář trenéra Žďáru Milana Pivničky: „Chtěl bych pochválit všechny hráče za příkladnou bojovnost, ne vždy se všechno dařilo, ale nechali jsme na hřišti všechno a to rozhodlo. Našimi nejúspěšnějšími hráči byli opět Hron se ziskem čtyř bodů a poté také tříbodový Krátký. Mezi rozhodující momenty utkání rozhodně patřil zázračný obrat z 3:8 na 10:8 v posledním zápase dvojic. V následné baráži nás čeká prvoligová Bělá, což je další, velice kvalitní soupeř. My ovšem pro postup uděláme všechno.“

První barážové utkání se odehraje na hřišti SK Bělá v sobotu 2.10., odveta ve Žďáře nad Sázavou pak o týden později, tedy 9. října od 14.00 na hřišti na Bouchalkách.

Další výsledky play-off: Start Praha – Přerov 0:5. Další výsledky play-out: Třebíč – Mnětice 5:1, Slaný - Modřice B 4:5. (fre)