I když jim účast mezi elitní osmičkou naší nejvyšší soutěže doslova proklouzla mezi prsty, žádnou tragédii z toho v Novém Veselí nedělali. „Zklamaní jsme samozřejmě byli, ale že bychom se tu z toho hroutili, to určitě ne. My jsme si tu možnost hrát o play-off vydobyli až tím, jak jsme dokázali stáhnout velké manko z úvodu soutěže. Podařilo se nám v extralize etablovat, teď to chceme potvrdit," říká bojovně naladěný trenér nováčka Pavel Hladík.

Do extraligové nadstavby, nebo též play-out, si čtveřice týmů přenesla svůj bodový zisk ze základní části bez skóre. Tyto celky se spolu nyní vzájemně dvoukolově utkají, mužstvo na devátém místě se udrží, desátý hraje baráž s vítězem I. ligy, poslední dva pak sestupují.

„Pro nás bylo od začátku sezony hlavním cílem deváté místo. Na něm jsme nyní s náskokem tří bodů, všechno tedy máme ve vlastních rukách. Los nám vyšel celkem slušně, nemůžeme si stěžovat. Začínáme dvakrát doma, pokud tyto zápasy zvládneme, uděláme důležitý krok k udržení," uvědomuje si kormidelník Nového Veselí na prahu nadstavbové části.

Podle jeho počtů by měl k udržení stačit zisk šesti bodů. „Myslím si, že to bude vyrovnané, týmy si budou brát body navzájem. Hodně napoví oba zápasy prvního kola," domnívá se.

V něm nováčka čeká takřka beznadějně poslední Litovel, na jejíž půdě Novoveselští zvítězili před třemi týdny v předposledním kole základní části. V neděli by to před vlastními fanoušky rádi zopakovali. „V tomto ročníku se potkáváme už poněkolikáté, těžko se můžeme překvapit. Oni budou hrát jako o život, protože jen výhrou mohou vykřesat alespoň malou naději. My jsme ale doma silní, věřím, že to potvrdíme. Musíme však nastoupit stoprocentně koncentrovaní a vůbec nic nepodcenit, očekávám od hráčů výkon na hranici jejich možností," burcuje před úvodním utkáním trenér Pavel Hladík.

Nedělní utkání proti Litovli má v ZDT Aréně začátek od 18.00.