Dvojnásobná vítězka turnaje Kvitová doplatila jako jedna z mnoha na odložený program kvůli dešti a utkání prvního kola s Italkou Jasmine Paoliniovou dohrála ve středu jen díky přesunutí na centrální kurt. Kvitová nakonec zápas opanovala v poměru 6:4, 6:7 a 6:1.
O dost více než předvedený výkon obou tenistek na kurtu se ale řešila chyba v televizním přenosu, do kterého tradičně dávají zástupci britské BBC celému světu zajímavosti ohledně zápasu.
„Petra Kvitová je jednou z jedenácti československých tenistek přihlášených do dvouhry žen, ze kterých čtyři jsou v první dvacítce žebříčku,“ stálo v informačním rámečku.
Netrvalo dlouho, než si informační nesrovnalosti všimli naštvaní fanoušci, ke kterým se přidali i experti. „Československo není na mapě třicet let. Jak si člověk nemůže uvědomit uprostřed psaní toho neuvěřitelně dlouhého slova, že by ho měl přehodnotit,“ rýpl si tenisový novinář Ben Rothenberg.
„Wow, chvíli jsem na to spojení zapomněl,“ přidal se Craig Shapiro, který dělá populární podcastový pořad The Craaig Shapiro Tennis Podcast.
Nedorozumění při výbuchu v Bostonu
Nejde zdaleka o první zahraniční omyl ve spojení s Českou republikou, v dnešní době už ten možná nejúsměvnější spadá do roku 2013. Tehdejší prezident Miloš Zeman se v minulosti domluvil se špičkami tuzemské politiky k jednoslovnému označení republiky Czechia.
Patnáctého dubna 2013 do cíle tradičního maratonu v americkém Bostonu dobíhaly davy lidí, načež se ozvaly dva velké výbuchy. Masivní útok si vyžádal tři mrtvé a 170 raněných. Při následném pátrání došly policejní složky k závěru, že útočili Čečenci. Byli to „Chechen brothers“, tedy bratři Carnajevové.
Sociální sítě však okamžitě zaplavily nenávistné komentáře na účet Čechů, někteří z uživatelů dokonce vybízeli USA, ať na Česko zaútočí.
Chechnya (Čečensko) a Czechia. Pro řadu lidí bez rozdílu. Do celého sporu se musel nakonec vložit i tehdejší velvyslanec v USA Petr Gandalovič, který otevřeným dopisem musel celou věc urovnat.