Na částku čtyřiceti tisíc korun se může těšit také základní škola v Měříně. „V projektu jsme zapojení možná už deset let. Je to především zásluha našeho tělocvikáře Pavla Živčice,“ ocenila roli učitele ředitelka základní školy v Měříně Iveta Hlávková.

Podle jejích slov se bude škola projektu účastnit i v dalších letech. „Rozhodně se chceme zapojit. S projektem jsme udělali výbornou zkušenost,“ dodala ředitelka školy.

Není to přitom poprvé, kdy byla měřínská základka oceněná. „Už jednou jsme byli úspěšní a měli jsme tu na návštěvě biatlonistku Veroniku Vítkovou, kajakáře Lukáše Pollerta a hokejového trenéra Josefa Augustu. Pro děti to bylo nesmírně zajímavé dopoledne, navíc i motivace, abychom třeba byli úspěšní i podruhé," naznačila.

Letos už podobnou návštěvu stihli jen tak tak. „Těsně před jarními prázdninami tu opět byla Veronika Vítková s olympijskou medailistkou v trojskoku Šárkou Kašpárkovou. Hned poté vypukla známá omezení, proto jsme rádi, že jsme to za pět minut dvanáct stihli," usmála se Hlávková.