Prvomájový závod s přehledem vyhrál Zbyněk Pospíchal před svým bratrem Vladimírem. Mezi hrstkou žen dokázala loňské prvenství obhájit Alena Balcarová.

Favorizovaní bratři Pospíchalové si čelo hlídali už v běžecké části po startu v Bratrušíně u Bystřice nad Pernštejnem. Na kolo pak sice první vyjížděl Zbyněk, ale Vladimír jeho náskok na těžké trase v okolí nedobytného hradu Pernštejna sjel a oba závodníci brněnského Ekol teamu pak vzorně spolupracovali.

Výběh bolel

Na své pronásledovatele najeli téměř minutu. O tu už se ve druhém běžeckém úseku nenechali připravit. Třiadvacetiletý Zbyněk Pospíchal se nakonec do sjezdovky vyšplhal s půlminutovým náskokem. Pro třetí místo si doběhl s více než minutovou ztrátou Martin Kňáva.

V redukovaném pořadí získal titul přeborníka kraje Vysočina jihlavský Lukáš Nedělka před žďárským Janem Klementem a dalším jihlavským borcem, Pavlem Hotarem.

„První polovina závodu byla v pohodě, peklo začalo až výstupem na kole na Kovářovou. Ten ubral hodně sil, takže závěrečný výběh sjezdovkou pěkně bolel. Nejhorší na tom je, že svaly bolí stejně při chůzi i při běhu,“ popsal svoje pocity stříbrný Klement. „Moje jediná myšlenka byla vyškrábat se co nejdřív nahoru, aby to utrpení skončilo. Nahoře si člověk říká, že sem už nikdy nepojede, ale samozřejmě za rok stojí na startu zas,“ usmíval se.

Organizátorům se opět podařilo připravit kvalitní závod. „Nechyběla slavná jména jako několikanásobný mistr světa v kvadriatlonu Miroslav Podborský nebo reprezentanti bratři Pospíchalové, ale přišli také chlapi z blízkého i širokého okolí,“ poukazuje jeden z pořadatelů Martin Špaček.

„Daří se naplňovat náš záměr udělat závod, kde se setkávají hobíci s opravdovými profíky,“ libuje si Špaček a poukazuje na účast devíti štafet.

Duatlon (6 – 27 – 3 km) Výsledky, muži do 40 let: 1. Zbyněk Pospíchal 1:18:47 hod, 2. Vladimír Pospíchal 1:19:16, 3. Martin Kňáva1:20:01. Muži nad 40: 1. Miroslav Podborský 1:22:21, 2. Karel Špaček 1:28:08, 3. Luděk Ševčík 1:28:28. Ženy: 1. Alena Balcarová 1:36:15, 2. Markéta Svozilová 1:53:28, 3. Miluše Bláhová 2:03:12. Štafety: 1. SK Cyklistika (Wasserbauer, Špička, Doležal) 1:33:23, 2. Pavelka, Cimburek, Pavelka 1:33:32, 3. Nedělka a spol. (Nedělka, Šimanský, Šimanská) 1:35:53. Přebor kraje Vysočina, muži do 40 let: 1. Lukáš Nedělka 1:20:43, 2. Jan Klement 1:26:44, 3. Pavel Hotar 1:31:12. Muži nad 40 let: 1. Karel Špaček, 2. Luděk Ševčik, 3. Milan Procházka.