Po minulém ročníku kádr opustila čtveřice zkušených hráčů, jak obtížné je bude nahradit?
Je to pro nás složitá situace, ale jsme malý provinční klub s nízkým rozpočtem, musíme se s tím nějak vypořádat. Tito hráči navíc uvolnili místo dalším mladíkům, kteří díky tomu nakouknou do extraligy. Znovu jsme tak hodně omlazovali, ale základní osu týmu jsme udrželi. Je to určitě těžká situace, my však chceme dávat šanci našim hráčům z dorostu a stavět na nich.

Po letech se do týmu vrací zkušený Jan Strejček. Co si od něj slibujete?
Honza byl prvním hráčem z Veselí, který nakoukl do extraligy v dresu KP Brno, potom však musel ze zdravotních důvodů přerušit kariéru. Loni už nastupoval za druholigový Žďár, kde patřil k ústředním postavám. Věřím, že mu jeho stav dovolí naskočit do sestavy, hodně si od něj slibuji nejen na hřišti, ale díky jeho zkušenostem také v kabině.

Vzhledem k dalšímu omlazení kádru bude klíčový start do sezony.
Vždycky je příjemné dostat psychickou podporu do dalších utkání. Z prvních čtyř kol bychom chtěli získat čtyři body, to by byl výborný start. Máme ale nějaké zdravotní problémy, takže na začátek určitě nebudeme v optimální sestavě.

Jak jste byl spokojený s průběhem letní přípravy?
S nasazením a tréninky ano, ale nevyhnula se nám zranění, což výrazně zkresluje její hodnocení. Náš kádr je úzký, proto je to velká komplikace.

Podle výsledků, třeba vítězství na kvalitně obsazeném domácím turnaji, to ale vypadalo velice slibně?
Co se týká výsledků, tak jsme spokojeni s tím, jak jsme se předvedli v obraně, dostávali jsme málo gólů, od toho se chceme odrážet i v soutěži. Máme však rezervy v útoku, na tom stále pracujeme, musíme do něj zařadit novou střední spojku, chorvatského Josipa Kežiče. Naši hru máme založenou na kombinaci, což se nelze naučit hned, proto se snažíme maximálně připravit na první kolo extraligy.

S jakými cíli vstupujete do své třetí extraligové sezony?
Cíle, kterých je hned několik, se nemění. Prvotním je udržení extraligové příslušnosti. Dále bychom rádi navázali na naše předchozí umístění, kdy jsme v obou ročnících skončili devátí. Naším snem je pak poprvé v historii nakouknout do play-off. Samozřejmě bychom také rádi navázali na loňskou účast ve Final four v Českém poháru, nebereme ho na lehkou váhu, ale otevřeně říkám, že prioritou je extraliga.

Loňský ročník byl extrémně vyrovnaný, bude se v podobných intencích odvíjet i ten následující?
Myslím si, že ne. Podle mě letos extraliga nebude tak vyrovnaná jako vloni, silná trojka Karviná, Plzeň a Dukla se výkonnostně oddělí od svých pronásledovatelů. U ostatních mančaftů uvidíme, ale jelikož absolutní špička opravdu výrazně posílila, těžko jim bude někdo konkurovat. Myslím si, že o titul si to letos rozdají Karviná s Plzní.

Sezonu zahájíte domácím duelem proti Frýdku-Místku, jak náročný to bude protivník?
Frýdek v létě prošel velkou změnou, skončilo sedm hráčů, ale přišli dva opravdu velice kvalitní. Prvním je Dalibor Mynář, který loni hájil barvy Kopřivnice, z Hranic pak přestoupila jejich dlouholetá opora Martin Stržínek, který má ze Zubří i mistrovský titul. Bude to těžký soupeř, nám se ale dosud nikdy nepodařilo v prvním kole vyhrát, snad to konečně prolomíme, což by nám dost pomohlo. Jsme všichni motivovaní a natěšení, věřím, že nám naši skvělí fanoušci opět pomohou a vytvoří skvělou kulisu.