KARVINÁ – N. VESELÍ 26:33

V Karviné přišla na zápas vynikající návštěva a nabuzení domácí ovládli úvodní desetiminutovku. „Diváků bylo fakt hodně. My jsme navíc neproměnili v úvodu nějaké šance,“ popsal vstup do utkání novoveselský trenér Pavel Hladík, jenž už se mohl po vynucené přestávce, způsobené zraněním, v ofenzivě spolehnout na Nikolu Sekuliče, autora čtyř branek.
Postupem času se ale hosté rozehřáli a pětibrankovou šňůrou mezi 9. a 16. minutou otočili skóre ze 3:6 na 8:6. Od této doby už tým z Vysočiny vedení nepustil z rukou. Do poločasové přestávky šlo Veselí se slušným náskokem čtyř branek, o který se postaral především střelecky disponovaný Jakub Štěrba.

„My jsme vloni v Karviné vyhráli o gól a věřili jsme i tentokráte. Byli jsme na hru soupeře dobře připraveni, kluci dodržovali taktické pokyny a zápas perfektně zvládli,“ těšilo kormidelníka Novoveselských.

Také v dalším průběhu utkání si Nové Veselí udržovalo zhruba pětibrankový náskok, který v poslední desetiminutovce narostl až na devět branek. Domácí dokázali v závěru už jen kosmeticky ztrátu zkorigovat a zabránili tak případnému debaklu.

Ve čtvrtém kole přivítají novoveselští házenkáři v domácí ZDT Aréně v sobotu od 17 hodin první tým tabulky z Lovosic. „Přijede nejlepší tým soutěže, ale my nechceme začínat soutěž třemi domácími porážkami. Lovosice měly tento víkend volno, mohly tak doléčit své bolístky a přijedou v nejsilnějším složení. Po výhře v Karviné však můžeme hrát v klidu a uvidíme, na co to bude v sobotním měření sil stačit,“ trochu se zamyslel Pavel Hladík.

Sestava a branky: Schams, Studený – Živojinovič 7, Štěrba 7/1, Sekulic 4, Melichar 3, Najman 3, Chosik 3, Valoušek 2, Veselý 2 Štohanzl 2, Skalický, Bartůněk, Přibyl, Krčál, Ptáčník. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/0. Vyloučení: 4:2. Diváci: 890. Poločas: 12:16.

Další výsledky 3. kola: Lovosice – Hranice 28:22, Jičín – Dukla Praha 22:20, Zubří – Strakonice 28:24, Kopřivnice – Plzeň 28:26, Frýdek-Místek – Brno 27:28.

12. Strakonice 3 0 0 3 73:98 0

Program 4. kola: Plzeň – Karviná, Dukla Praha – Zubří, Brno – Jičín, NOVÉ VESELÍ – Lovosice (sobota, 17.00), Kopřivnice – Strakonice, Hranice – Frýdek-Místek.