Tři kola před koncem základní části vrcholí ve skupině Východ florbalové Národní ligy boje o postup do play-off. V devatenáctém kole se k němu přiblížili hráči Pelhřimova.

Na půdě suverénně poslední Ostravy, která dosud nezískala ani bod, vyhráli 12:6, ale cesta k vítězství se nerodila lehce. „Dvě třetiny jsme podali solidní výkon,“ těšil statečný boj kouče ligového otloukánka Jaromíra Veselého. „Podle toho, co se ozývalo z protější střídačky, přiváděli jsme soupeře k nepříčetnosti.“

Prezident Agentury Dobrý den z Pelhřimova Miroslav Marek.
Milovník extrémů. Nejtěžší bylo říct doma, že přestávám pracovat, směje se Marek

Příčinou nelibosti trenérů Spartaku byl příliš vlažný přístup jeho svěřenců k duelu. „Nepodali jsme dobrý výkon. Každý hráč si musí ujasnit, zda se takto bojuje o play-off,“ vyjádřil se po utkání jednoznačně Jan Koten. „Nehráli jsme aktivně s míčkem, při bránění jsme hodně používali florbalky. V zakončení chyběla kvalita. Až od zhruba pětatřicáté minuty jsme se mírně zvedli, dali důležité góly a máme tři body.“

Bodový import ale Pelhřimovské těšil více, než se po utkání zdálo. Spartak má nyní na nepostupovou devátou pětibodový náskok a situaci s postupem do čtvrtfinále ve vlastních rukou.

Po semifinále play-down

Očekávaný výsledek se zrodil také v Třebíči. Domácí Snipers přivítali lídra z Opavy, a v utkání o naději na play-off favorita dvě třetiny trápili. Opavané, kteří v soutěži nebodovali pouze jednou, v závěrečném dějství přidali, třetí část vyhráli 6:0 a celý duel jasně 11:3.

Snipers srazila především vlastní nedisciplinovanost. V oslabení totiž inkasovali čtyřikrát. To ostatně zmínil v komentáři po utkání vedoucí týmu Michal Pazderník: „Dvě třetiny jsme viděli zajímavý a pěkný florbal. Bohužel ve třetí třetině jsme se našimi vyloučeními a vlastními chybami připravili o slušný výsledek.“

Třebíč tak má jistotu, že po skončení základní části absolvuje náročné boje o udržení soutěže. Vylepšit si svoji pozici před play-down budou moci v sobotu v domácím duelu se Slovanem Havířov. Pelhřimov ten samý den přivítá Šumperk.