„Čekali jsme velmi těžký zápas, plzeňský Start je zaslouženě lídrem první ligy. Nakonec to však nebylo tak jednoznačné a v samotném závěru jsme málem dosáhli na remízu,“ komentuje vystoupení nohejbalistů trenér Milan Pivnička.

PLZEŇ – PKS OKNA ŽĎÁR N. S. 6:4

Kádr žďárských nohejbalistů se posledních několik zápasů potýká s nepříjemnými problémy. Zranění jsou Průcha, Vrabec a David Nejedlý, nastoupit navíc nemohla ani letošní posila Josef Hochman. Naopak mužstvo Plzně je nabité množstvím bývalých extraligových hráčů a dvou ex-reprezentantů.„Jsme dlouhodobě oslabeni, což je velmi nepříjemné. Ztrácíme tím hodně na útočné síle a především ve trojicích je to hodně znát,“ říká Pivnička.

Jako první se představil Srba s Paulem, na elitní dvojici domácích však ani zdaleka neměli. Do druhého střetnutí nastoupili Hron s Krátkým, kteří dokázali srovnat na 1:1. Zápasy trojic ukázaly velké slabiny žďárských hráčů. Staněk, Sobotka, Hron ani následně Krátký, Paul a Srba na své soupeře nestačili.

Všechny naděje hostů se ubíraly na odvety dvojic a následný singl, ve kterých už několikrát dokázali otočit nepříznivý průběh zápasu. Absence Josefa Hochmana však byla velmi znát. Průběh zápasu částečně korigoval nezastavitelný Karel Hron a na rozdíl jediného bodu přiblížilo hráče PKS Oken trio Srba, Paul, Krátký. Další odveta trojic hostujícímu mužstvu vůbec nevyšla, po výborném výkonu však Hron s Krátkým opět vykřesali remízovou naději. Tlak posledního zápasu a možného vyrovnání ležel na bedrech Srby s Paulem, zkušený soupeř si však zápas pohlídal a zaslouženě na domácí půdě zvítězil.

„Zápas nakonec vůbec nebyl tak jednoznačný, jak jsme očekávali. Od stavu 4:1 jsme začali stahovat a nakonec jsme dokonce sahali po bodu. Nejvíce nás může mrzet střetnutí třetích dvojic, kde jsme podali jednoznačně nejhorší výkon,“ hledal příčinu neúspěchu Milan Pivnička.,

JAKUB FREIWALD