Sólově v disciplínách běh (Ujčov – Vír 10,5 km), splutí peřejovité řeky Svratky (Vír – Ujčov 11,5 km), jízda na kole (kolem Ujčova, 30 km). Anebo v tříčlenném týmu, jehož každý člen absolvuje pouze jednu z tratí. „Soutěžícím na kajacích, kanoích vypustí Vírská přehrada mocnější příděl vody,“ láká na netradiční adrenalinovou akci jeden z organizátorů Pavel Knitel.

Zubr Cup má za sebou teprve dva ročníky. Založili ho místní i chataři, od Brna i ze Žďárska. „Je to pro ty, kteří se o prázdninách a dovolených nechtějí nudit. Všechny účastníky fascinovala už úvodní exhibice mistryně světa ve vodním rodeu Kateřiny Migdauové, která na divoké Svratce pod přehradou dokáže kousky s naturelem divoké španělské tanečnice. Ke třetímu ročníku, otevřenému všem, se hlásí jak sportovní hobíci, tak i profesionálové – šampioni některé z vypsaných disciplín,“ podotýká Knitel.

Sólově bude při Zubr Cup Ujčov 2008 debutovat kvadriatlonový mnohonásobný mistr světa Miroslav Podborský (Brno). Mezi ženami se pokusí vyhrát akademická mistryně světa v biatlonu Radka Doskočilová.

Do souboje štafet se z Jablonce hlásí trojice mladých biatlonistů připravujících se k příštím ZOH. „Pozvánku obdržel i tým rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, jemuž nyní končí soustředění na zahraničním ledu. Olympionik a medailista cyklistického MS Ivan Vrba, dnes víc trénující v Brně a Jihlavě rychlobruslení, nabídnul svoji pomoc jako spolupořadatel,“ láká jeden z organizátorů.

Zároveň vyzývá všechny zájemce: „Pokud si sami netroufnete do závodu, ale chcete být diváky v krásné přírodní kulise, doporučujeme si s sebou vzít vlastní lodě a čluny. Protože po odstartování posledního závodníka budou moci do peřejí Svratky vjet ve stopách „zubrů“ i vaše plavidla. Předpoklad – po 12.30. Neboť další soutěžící už v té době budou polykat okolní kopečky v pedálech kol. Do ujčovského cíle.“

Loňští vítězové byli mezi muži sólo Aleš Dytrt (2:19:42), mezi štafetami biatlonoví reprezentanti Zdeněk Vítek, Jaroslav Soukup a Aleš Lejsek (2:08:33).

Společný start k běžeckému úvodu je v 11 hodin v Ujčově. Poslední přihlášky na místě přijmou pořadatelé v den akce na místě do 9.15. Více informací získáte na čísle 776 062 056.