Za normálního, resp. běžného chodu věcí, by dnes řešili jen a jen sportovní stránku věci závěru sezony. Již přes rok se však v házenkářském klubu Sokola Nové Veselí musí porovnávat s covidovou epidemií.

Také v oddílu ze žďárského okresu se už začalo masivně testovat. V tomto směru měli ve Veselí před časem na výběr. Buď před každým zápasem zařídit vlastní testovací stanici nebo hráče nechávat prověřovat na veřejném místě.

Vybrali si první možnost. „Zřídili jsme si vlastní testovací místo, kde jsou hráči a členové realizační týmu před každým utkáním testováni,“ sdělil místopředseda Sokola Nové Veselí Zdeněk Materna.

Ten se jednotlivých zápasů také účastní, jej se však testování netýká. „Jde jen o ty, kteří jsou uvedení v zápise z extraligového utkání. My, co nejsme na hrací ploše, jsme z tohoto vyjmutí,“ vysvětlil.

S výběrem osoby, která bude očkování provádět, neměli v Novém Veselí žádný problém. „Testování provádí paní doktorka Smékalová, která je nejen naší klubovou lékařkou, ale také velkým příznivcem házené a celého oddílu. Testy tak provádí v rámci naší vzájemné spolupráce. Chtěl bych jí tímto způsobem moc poděkovat, že se toho ujala,“ ocenil.

Pro klub znamená nutnost testování zvýšené finanční náklady. „Svaz nám nic neproplácí, ale díky tomu, že se jedná o antigenní testy, není to finančně tak nákladné. Bavíme se o částce v řádu nižších desítek tisíc korun,“ prozradil.

O úsporu se navíc starají také samotní hráči. „Část hráčů, kteří to časově zvládají, se objednají a udělají si test v rámci testování v nemocnicích. O zbytek se před zápasem postará naše klubová lékařka,“ doplnil Materna.