Domácí šampionát se přitom obešel bohužel bez největšího českého smolaře Petra Svobody. Překážkář z Budišova na Třebíčsku si totiž přivodil lehké zranění kolene na soustředění v polském Spale, k tomu se navíc po dalším tréninkovém bloku v Nymburku přidaly problémy se zády.

Svoboda se loni vrátil po tříleté pauze zaviněné vleklým zranění achilovky, proto není divu, že nechce riskovat. „Po poradě s profesorem Pavlem Kolářem jsme se rozhodli, že odjedu na vyšetření za uznávaným odborníkem Millerem-Wohlfahrtem, se kterým spolupracuje už delší dobu," nechal se slyšet. „Halovou Evropu však v plánu máme," ujišťuje jeho kouč Luděk Svoboda.

Novoměstský mílař Petr Vitner kromě medaile usiloval i možnost startu na březnovém halovém šampionátu v Praze. Přestože nakonec získal mistrovský titul, měl po závodě na 1 500 metrů minimálně smíšené pocity. Limit mu unikl o 75 setin, i když se snažil o mohutný dlouhý finiš. Jinak by měl jistotu, v jeho prospěch by totiž hrálo pravidlo zisku republikového zlata.

Že se na stejné trati umí prosadit i žďárská vytrvalkyně Kristiina Mäki, se potvrdilo i tentokrát. Znovu porazila i specialistku Lenku Masnou, na Evropě však dá přednost za dva týdny své top trati, běhu na 5 000 metrů.

Už v sobotu pak brala bronz další novoměstská závodnice Jitka Kubelová. Profesí diskařka si při absenci své disciplíny v hale vyzkoušela kouli a při slabší konkurenci nestačila jen na Červenkovou a Kárníkovou.