Bambusovou regatu – Český pohár třídy Optimist ovládla mezi šesti desítkami starších dětí Beata Dokoupilová z Jachtklubu Brno, která vyhrála před Jiřím Tomešem z JK Česká Lípa a Tomášem Peterkou z pražského Českého Yacht Klubu.

Zástupci Českého Yacht klubu v kategorii mladšího žactva obsadili celé pódium pro nejlepší, zvítězil Marek Štolba před Annou Skořepovou a Hynkem Zákouckým. V kategorii mladšího žactva se pohárového soupeření zúčastnilo 33 lodí.

Všem devadesáti třem mladým jachtařům počasí přálo. Starší děti odjely za větru šest až osm metrů za sekundu, který v průběhu dne zesiloval, v sobotu pět povedených rozjížděk, mladší čtyři. V neděli za slabšího větru kolem čtyř metrů za sekundu přidali všichni další tři rozjížďky. „Vítr se hodně točil, bylo těžké zvolit správnou stranu na první stoupačku, a tak se na stupně vítězů dostali ti, kteří udělali nejméně chyb,“ upřesnila k podmínkám víkendových závodů Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu.

Jeden z kapitánů Jakub Voráček na tiskové konferenci k charitativnímu zápasu českých hvězd z NHL na podporu mládeže SKLH Žďár nad Sázavou Hvězdy 2022.
Hvězdy NHL se rozzáří ve Žďáře. Neváhejte, ke koupi zbývají poslední vstupenky

Další závod Českého poháru pojedou „optimisti“ až po prázdninách o prvním zářijovém víkendu na Lipně, kde je čeká oblíbený McDonalds Cup.

Už o druhém červencovém víkendu se na Velkém Dářku konal jachtařský Závod mladých nadějí, který byl Českým pohárem pro Techna 293 a ILC 4 a Moravským pohárem pro třídu Evropa. Navíc se přidali Optimisti, kteří zde měli Regionální pohár Čech i Moravy. Do závodu se přihlásilo celkem 31 surfařů, 17 závodníků třídy ILCA 4, 12 Evropářů a 66 Optimistů.

Skvělé povětrnostní podmínky s větrem šest až osm metrů za sekundu, který v neděli sílil až na dvanáct metrů za sekundu, umožnily odjet všech osm plánovaných rozjížděk, po čtyřech každý soutěžní den. „Ve třídě Techno 293 zvítězila Alexandra Lojínová z Delfínu Jablonec, ve třídě ILCA 4 Michal Halouzka z Moravského Yacht Klubu, ve třídě Evropa neratovický Miroslav Soukal a ve třídě Optimist Beata Dokoupilová z Jachtklubu Brno,“ dodala Eva Skořepová.

Bambusová regatu – Český pohár třídy Optimist (jachtařské závody na Velkém Dářku 16. a 17. července)