Závody v bezmotorovém létání trvají většinou okolo čtrnácti dnů a závodníci při nich využívají k plachtění stoupavých proudů vzduchu. Pomocí nich se snaží dosáhnout nejvyšší průměrné rychlosti na trati.

Dvaadvacetiletá Michaela Křížová se letos zúčastnila mistrovství světa žen, které se konalo na letišti poblíž městečka Garray ve Španělsku. Závodu se účastnilo téměř padesát pilotů ve třech třídách.

HFK Třebíč neprožívá příliš dobrý start do sezony. Hrající trenér Ivo Koníř (na snímku v dresu staré gardy FC Vysočina Jihlava) věří, že v sobotu již bude jeho tým bodovat.
Je před námi ještě hodně práce, tuší po nepovedeném startu kouč HFK Třebíč Koníř

Reprezentantka z Vysočiny si v této konkurenci počínala skvěle a vybojovala v konečném pořadí druhé místo. Pomohla tak české reprezentaci v celkovém hodnocení národů k prvnímu místu.

Její o dva roky mladší bratr Lukáš Kříž triumfoval v první polovině srpna na mistrovství Evropy juniorů v Dánsku. I on pomohl svým výkonem českému celku k prvenství v hodnocení národů, a navázal tak na své předchozí stříbrné umístění z tuzemského mistrovství světa juniorů v Táboře.

Momentky ze závodů obou sourozenců si prohlédněte ve fotogalerii.