O více než dvanáct minut tak překonal traťový rekord, který od roku 2017 držel tým Run&Mum. NoMen Run je štafetový závod pro ženy, jediný svého druhu v celém Česku.

Trasa závodu vedla z Vysočina Arény, přes předávková místa ve Studnici, Velkých Janovicích, Víru, Štěpánově nad Svratkou, Smrčku, Habří a Březí do cíle ve Velké Bíteši. Kvůli stavebním pracím letos tradiční předávku v Borovníku nahradilo Březí. “Loni běželo o třináct týmů více než loni. Potřebovali jsme zajistit bezpečné podmínky pro běžkyně, proto jsme se rozhodly trasu odklonit přes Březí, kde nám vyšli vstříc,“ přibližuje hlavní organizátorka závodu Květa Látalová.

Loňské vítězky, tým Saucony Meteor běhny z Brna, si nenechaly ujít další příležitost a do cíle dorazily v rekordu závodu a s obrovským náskokem v čase 6:39:27 vteřiny. „Na poslední chvíli nám odstoupila nemocná Pavla Paříková. Jako náhradu jsme sehnaly super rychlou Katarinu Pejpkovou, která výsledný čas výrazně ovlivnila,“ komentovala vítězství kapitánka týmu Barbara Janíková.

Senzace jara. Bez většího přehánění platí, že k ní v moravskoslezské divizi D došlo v nedělním
dopoledni v Brně. Velké Meziříčí (v modrém) vyloupilo vedoucí béčko Zbrojovky.
Meziříčí jako nečekaný kat favoritů. Zvládli jsme to takticky, lebedil si Volf

Velkou motivaci prokázal tým Asics Star Team, který po loňském čtvrtém místě bral letos stříbro s časem 6:56:34 vteřiny. Třetí příčka patřila stálicím na stupních vítězů, týmu Run&Mum (6:57:51). Čtvrté do cíle ve Velké Bíteši dorazily Maminky v běhu se šestadvaceti vteřinovou ztrátou na bronzovou příčku.

Startovní pole se oproti loňsku zase o několik týmů rozšířilo; do závodu nastoupilo 145 týmů z celé republiky i Slovenska. Většina byla čtyřčlenných a běžkyně si etapy pravidelně střídaly. Srdnatě bojovala i Mirka Ježková alias Bodlina, která se na start opět po roce postavila jako sólo běžkyně. Do cíle dorazila v čase 13:39:54.

Uznání zaslouží i dva týmy, u nichž se na trase střídaly jen dvě závodnice. Více než maratón v terénu si daly holky z týmu Happy2Run, který doběhl v čase 09:22:35. „Zvolily jsme střídání po každém úseku, zatímco Tatranky si zaběhly dva půlmaratony – to nám přijde mnohem obtížnější,“ dodala kapitánka Livia Čadová. Tatranky zvládly vysočinské kopečky v čase 10:55:10.

Cenná výhra pro záchranářské boje. Tři body doslova vydolovali v sobotu fotbalisté Žirovnice (bílé dresy) proti Rapoticím (v zeleném).
Krok k záchraně. Pro nás důležité body, sdělil kouč fotbalistů Žirovnice Kubík

Letošní ročník poznamenalo aprílové počasí, když na prvních úsecích závodnice běžely po zasněžené trase, dál je čekal déšť, kroupy i slunce. „Na déšť jsme zvyklé, že je chladněji také, ale ve sněhu jsme NoMen Run ještě neběželi,“ vzpomínala Látalová. Cílovou pásku nakonec protnuly všechny zúčastněné týmy.

V tradičním termínu závodu NoMen Run jsou příští rok Velikonoce. Jubilejní desátý ročník štafety se proto uskuteční již o týden dříve, tedy v sobotu 12. dubna 2025.

NoMen Run je běžecký závod pro maximálně čtyřčlenné týmy, které běží štafetovým způsobem z Nového Města na Moravě do Velké Bíteše. Trasa, dlouhá 88 kilometrů, je rozdělena na osm úseků v délce deset až dvanáct a půl kilometrů. Z osmdesáti procent vede v terénu po lesních a polních cestách, zbytek tvoří silnice.