Ženám chyběla na startu nemocná Natálie Jurčová, takže trenérka Kamila Jiroutek Rajdlová mohla počítat jen s triem závodnic.

Znalosti prostředí nejlépe využila rodačka z Vysočiny Eliška Teplá, která skončila dvaadvacátá. Klára Lejsek doběhla třicátá šestá, Tereza Vinklárková byla padesátá.

Hokejový obránce Libor Šulák se chystá na svoji olympijskou premiéru.
Světoběžník na olympiádě. Šulák se těší na vrchol kariéry

Teplá si minimálně druhou desítku výsledkové listiny odstřelila chybnou poslední ranou. „Závod jsem si moc užila,“ netajila v cíli závodnice SK Nové Město na Moravě. „Musím přiznat, že závodit doma byla pro mě obrovská vnitřní motivace. Hrozně moc jsem chtěla uspět a přiznávám, že před závodem jsem byla až přemotivovaná. Snažila jsem se uklidnit, ale z toho všeho pramenila chyba na desáté ráně,“ uznala dvaadvacetiletá reprezentantka.

Sestavu žen rozšíří v sobotním sprintu juniorky Tereza Jandová a Kristýna Otcovská.

V prořídlejší sestavě, než bylo původně avizováno, nastoupili do svého závodu také junioři. Den před závodem opustil kvůli horečkám tým Vítězslav Hornig, potvrdila se i neúčast Jonáše Marečka.

Jihlavský pilot Martin Prokop se svým Shrekem obsadil na Rallye Dakar 2022 konečné pětadvacáté místo.
Chci nový vůz a rozšířit tým, netají Prokop. Plánuje přivést zvučné jméno

Na start se tak postavilo kvarteto juniorů Kocian, Mikyska, Abrahám, Mánek. Nejlepší v cíli byl Tomáš Mikyska, který s jednou chybou na ležce obsadil deváté místo, zbylé trio na body nedosáhlo.

IBU Cup pokračuje ve Vysočina Areně v sobotu, kdy budou na programu opět sprinty. V 10.30 žen, od čtrnácti hodin mužů.