Svého rozhodnutí musel litovat jen v prvním kole. V září totiž Obešlo prohrál s Michalem Blinkou. „Myslím si, že ho to musí mrzet do teď. Blinka nepatří mezi top hráče extraligy,“ vyjádřil se dlouholetý sportovní novinář se specializací na stolní tenis František Zálewský.

Samotný hráč s ním souhlasí. Prohra s protivníkem, který má dvě kola před koncem základní části nejvyšší soutěže úspěšnost jen něco málo přes osmnáct procent, byla pro něj šokem. „Bylo to tak rychlé, že si to ani nepamatuji. Sestřelil mě 3:0 za deset minut,“ usmíval se s už půlročním odstupem.

Prohra ho podle jeho slov vrátila na zem. „Bylo to pro mě vystřízlivění. Uvědomil jsem si, že česká extraliga není vůbec slabá,“ přiznal. Ještě v témže utkání se stihl omluvit. O vítězství týmu rozhodl zdoláním Jakuba Sieberta.

Tím Obešlo odstartoval impozantní sérii výher. Do sbírky úspěchů přidává skalpy soupeřů jako na běžícím pásu. Nejvíce si váží pár týdnů staré výhry nad Antonínem Gavlasem z Chebu. „Proti němu se mi dlouhodobě nedaří, na turnajích s ním prohrávám. Byl to asi z mé strany dosud nejlepší zápas v sezoně,“ ohlédl se.

Stolní tenisté HB Ostrov vyhráli už šestnáct zápasů v řadě.
Dařilo se i v Praze. HB Ostrov si připsal dvě výhry

Jeho série měla už několikrát namále. Nejvíce v zápase v Hradci Králové, kdy havlíčkobrodský hráč naprosto tristně vstoupil do duelu s Vlastimilem Bubnem. Nejenže ztratil úvodní dva sety, ale uhrál v nich pouhé čtyři míčky (11:1 a 11:3). „Toho obratu si cením. Tam to byla ale spíše výhra bojovnosti a vůle než výsledek mé herní kvality,“ připomenul.

Ať je vítězná série Michala Obešla jakkoliv impozantní, nejdelší není. Ani v mantinelech havlíčkobrodského klubu. Rekordmanem je Slovák s čínskými kořeny Bai He, který zvládl vyhrát čtyřiatřicet zápasů. Tomáš Tregler má na kontě šňůru dvaceti čtyř utkání, Obešlo zatím jen dorovnal sedm let starou bilanci Pavla Širučka.

Že se ale bude jeho šňůra dále natahovat, rozhodně není nepravděpodobné. Sportovní kvality na to má, zkušenosti také. A v jeho prospěch hovoří především skvělá tréninková morálka. „Michal je příkladem hlavně pro naše mladé hráče. Na každý trénink chodí alespoň čtvrt hodiny dopředu, přidává si, věnuje se regeneraci,“ pochválil svého svěřence trenér Bohumil Vožický.