Jenže zápasová a tréninková pauza nemusí trvat jen do konce konce října. Všechno naznačuje, že přestávka bude delší. „V takovém případě máme velký problém,“ přiznal kouč. Pustil se do vysvětlování, jaký by to mělo dopad na herní výkonnost jeho svěřenců. Stručně shrnuto, doslova fatální. „Projevilo by se to ve všech herních činnostech. Hráči by ztratili cit v úderech a ani pohyb za stolem by nebyl optimální,“ vysvětlil.

Že by hráči ztratili na pohybových dovednostech trochu překvapuje. Všichni si totiž zrušené tréninky nahrazují běháním, domácím cvičením. „Nezdá se to, ale pohyb za stolem se nahradit nedá. Jako hráč jsem si to před nějakou dobou vyzkoušel. Běhal jsem a pak jsem přišel na trénink a zjistil, že mi to bylo k ničemu. Stolní tenis není o vytrvalosti, ale o rychlosti, intenzivním nasazení v krátkých intervalech,“ uvedl Bohumil Vožický.

Ten v tuto chvíli vyčkává. Individuální tréninkové plány svým svěřencům nerozdal. Spíše sonduje situaci, diskutuje s trenérskými kolegy a hledá schůdnou variantu, jak udržet tým alespoň na nějaké herní úrovni. „Mluvil jsem s trenéry reprezentace a několika klubovými. Všichni hledají varianty, jak trénovat. Uvažují o tom, že budou jezdit ven. Sondují možnosti hlavně v Polsku a Německu,“ popsal vývoj situace v českém stolním tenise.

Poslední zápas pelhřimovských hokejistů se dal sledovat po internetu. Zájem fanoušků byl veliký.
Poděkování za hokejový přenos přišlo i ze Vsetína

Půjde stejnou cestou HB Ostrov? Na to v tuto chvíli odpověď není. Rozhodnout musí šéf klubu Miroslav Jinek, který relaxuje v Norsku na rybách. Vrátí se příští týden. „Musíme si spolu sednout a všechno to probrat. Snad nalezneme nějakou variantu. Nejde tady jen o hráče áčka, ale i o ty mladé v béčku. I v něm máme několik reprezentantů,“ připomenul Vožický.

V neprospěch HB Ostrov hovoří geografická poloha. Havlíčkův Brod je v centru republiky, na hranice to je daleko. „Nedovedu si představit, že bychom jezdili někam dvě stě kilometrů na trénink. Jenže doba je zvláštní,“ pokrčil rameny Bohumil Vožický a dodal, kterým směrem by to možná šlo. „Asi by v úvahu připadalo Rakousko, možná Linec. V tomhle ale nechci předbíhat, nejdřív to musíme probrat s Mírou Jinkem. Třeba přijde s nějakou lepší variantou,“ informoval.

Jeden hráč brodského klubu má podmínky na trénink nyní doslova ideální. Michal Obešlo si zabalil věci a odcestoval do Řecka. „Má tam přítelkyni, za kterou jezdí. Občas tam zůstává na tréninky. Proto toho teď využil. Posílal mi fotky, mají tam pětadvacet stupňů,“ s trochou závisti prohlásil Bohumil Vožický.