Ten po oznámení odchodu dosavadního kouče Pavla Hladíka říkal, že ve hře je několik variant. Termín do poloviny dubna se vedení klubu podařilo splnit. "Naše rozhodování nebylo úplně jednoduché. V Novém Veselí jsme takovou velkou sportovní rodinou, trénovat u nás má svá specifika, proto hrála při našem výběru značnou roli lidská stránka," vysvětlil místopředseda Sokola.

Na postu levé spojky patří Adam Ptáčník (v červeném dresu s míčem v ruce) ke stabilním oporám extraligových házenkářů Nového Veselí.
Opora Sokola Adam Ptáčník: Ještě jsme se mohli pokusit o výrazný úspěch

Nového hlavního trenéra nakonec nalezli u našich bývalých federálních partnerů. "Po pečlivém zvážení jsme se rozhodli pro Petera Kostku, s nímž jsme se také domluvili na tříleté smlouvě. Peter je mladý, ambiciózní a pracovitý trenér, který sdílí naši vášeň pro tento sport. Kromě postu hlavního trenéra mužů ŠKP Bratislava má zkušenosti také ze slovenské juniorské reprezentace. Věříme, že s novým trenérem bude zachována naše sportovní kvalita a rozhodně nedojde k poklesu ambicí týmu," dodal Zdeněk Materna.

Rozhovor s místopředsedou Nového Veselí Zdeňkem Maternou o výběru a cílech nového trenéra mužů přineseme v nejbližších dnech. Stejně tak i se samotným koučem Peterem Kostkou.

Ilustrační foto.
Žďárská Vlčata zatím mají velké finále pozastaveno