„Po sérii čtyř porážek za sebou jsme už potřebovali vyhrát. Jsem velmi rád, že jsme tentokrát závěr utkání zvládli a získali tolik potřebné body a snad také trochu sebevědomí do dalších bojů,“ těšilo trenéra Ladislava Maternu.

O soutěž níž nestačilo Velké Meziříčí na lídra ze Zlína.

I. LIGA - NOVÉ VESELÍ – NÁCHOD 29:28

Úvod zápasu byl ve znamení nepřesných zakončení obou soupeřů. Po patnácti vyrovnaných minutách (7:7) si Novoveselští vypracovali tříbrankový náskok a začali mít nad Náchodem převahu po všech stránkách. Na tuto situaci reagovali hosté oddechovým časem. Ten jim však příliš nepomohl. Novoveselské spojky totiž díky přesným střelám stanovily poločasový výsledek na 16:12.

Na začátku druhé půle měli hosté dvojnásobnou výhodu přesilové hry. Tuto situaci však domácí zvládli bravurně, když odskočili na 17:12 a to ještě neproměnili jeden rychlý útok. Poté se však dopustili několika chyb v útoku, které však házenkáři Náchoda nepotrestali. A tak bylo vedení stále pětibrankové (20:15).

Závěrečná pasáž však dlouhodobě novoveselským borcům nesvědčí a přesvědčit se o tom mohli příchozí i tentokrát. Nepřesnosti v rozehrávce a zakončení neubývaly, a tentokrát již soupeř trestal. Náchod snížil až na rozdíl jediné branky (26:25) a schylovalo se k tradičnímu dramatu. Nejtěsnější rozdíl však házenkáři Nového Veselí uhájili až do konce utkání a zvítězili 29:28.

„Utkání se nám zkomplikovalo, když se koncem prvního poločasu zranil Honza Strejček. Ve druhém poločase začali hosté osobně bránit Davida Šůstka a my jsme na pozici spojek hráli bez střídání. Jsem velmi rád, že jsme tentokrát závěr utkání zvládli a získali tolik potřebné body a také trochu sebevědomí,“ dodává k utkání trenér Ladislav Materna.

Branky: Pav. Najman 6, D. Šůstek 5, M. Hajčman 5, Smrčka 4, Petr Najman 4, Bláha 2, K. Hajčman 1, Novotný 1. Vyloučení: 4:5. Poločas: 16:12.

II. LIGA - ZLÍN – V. MEZIŘÍČÍ 32:25

Vstup do utkání se lépe povedl domácím, kteří šli z rychlých brejků do vedení 2:0. Poté se hra vyrovnala a obě družstva se snažila vysunutou obranou eliminovat soupeřovy střelce. Zlín si udržoval těsný náskok, ale hosté vždy dokázali skóre srovnat. Po sérii sporných rozhodnutí hlavních arbitrů se hosté nechali vyloučit za nesportovní chování a přesilovku Zlín beze zbytku využil (15:12).

Druhá půle začala opět lépe pro domácí, kteří svůj náskok zvýšili (18:13). Meziříčí se sice snažilo s nepřízní osudu bojovat, ale na dostřel se už nepřiblížilo. Častá vyloučení, která vyústila v červené karty pro Chlubnu a Pavla Kříbalu, domácím vše jen usnadnila. Konec utkání se dohrával již v poklidném tempu.

Sestava a branky: Kotík, Stoklasa – Matušík 8, P. Živčic 4, Fischer 4/1, Konečný 3, Strašák 3/1, Chlubna 2, M. Kříbala 1, P. Kříbala, Necid, Pav. Kříbala. Vyloučení: 3:8. Poločas: 15:12.