Vydřená výhra v předposledním kole I. ligy má hořkou pachuť. Pokud si chtěli svěřenci trenéra Ladislava Materny vybojovat alespoň teoretickou šanci k záchraně prvoligové příslušnosti vlastním přičiněním, museli na půdě Náchoda vyhrát, a zároveň doufat v nulový zisk desátého Jičína. A právě druhá podmínka nevyšla. Jičín v domácím prostředí urval bod za remízu se třetím Chodovem 22:22 a předčasně ukončil naděje na nedělní infarktový zápas roku, v němž Novoveselští hostí právě Východočechy.

Velké Meziříčí se mohlo ve II. lize opět posunout na druhé místo, ale na těžké brněnské půdě nestačilo na domácí Juliánov, kterému podlehlo o pět gólů.

I. LIGA

NÁCHOD - NOVÉ VESELÍ 23:28

První poločas utkání přinesl naprosto vyrovnanou partii, v níž se oba týmy přetahovaly o vedení. Po třiceti minutách šel Náchod do šaten s nejtěsnějším náskokem 12:11.

Do druhého dějství nastoupili házenkáři Nového Veselí z důraznou obranou, která byla navíc podpořena výborným výkonem brankáře. Rychlím přistupováním k útočícím hráčům donutili Novoveselští svého soupeře k chybám. Z následných rychlých útoků odskočili na rozdíl pěti branek a duel dovedli do vítězného konce. Tento výsledek posunul házenkáře Nového Veselí na předposlední příčku prvoligové tabulky.

„Koncem prvního poločasu začaly Náchodským docházet síly a to jsme dokázali perfektně zužitkovat po změně stran. Hráči zrychlili hru a brzo si vybudovali dostatečný náskok. Základním kamenem úspěchu byl výborný kolektivní výkon všech mých svěřenců. Po výhře nad družstvem Chodova z minulého kola si kluci věřili a měli podstatně větší vůli a hlad po dvou bodech než náš dnešní protivník. Pevně věřím, že na tyto dva vítězné zápasy navážeme i v tom posledním, kdy na domácí půdě hostíme desátý Jičín,“ dodává k utkání trenér Ladislav Materna.

Branky N. Veselí: Strejček 8, Pav. Najman 7, Petr Najman 6, Smrčka 2, M. Hajčman 2, K. Hajčman 1, Prokeš 1, Hron 1. Rozhodčí: Brůna, Vostatek. Diváci: 100. Poločas: 12:11.

II. LIGA

JULIÁNOV - V. MEZIŘÍČÍ 34:29

Mužstvo Juliánova je tradičně slabé venku, ale na vlastní palubovce dokáže s favority držet krok. Po vyrovnaném začátku, kdy se soupeři přetahovali o vedení, se domácím podařilo do 19. minuty vytvořit náskok 12:7. Ten se posléze ukázal být zlomovým. Hostům se nedařila obrana 5+1, jelikož Jihomoravané dokázali pronikat na hranici šesti metrů a z ní úspěšně zakončovat. U Meziříčí se navíc projevila jistá nekoncentrovanost v útoku, kde zbytečně ztrácelo míče. Domácí se tak v první půli dostali do nečekaného trháku.

Po přestávce se hosté probudili, zvýšili aktivitu a změnou defenzivy na 4+2 donutili Juliánov k chybám. Zlepšený výkon stál za dotáhnutím na 30:27 a meziříčští doufali, že domácí v závěru znervózní.

„To se bohužel nestalo. Zbytečně nám sebrali dva body. Je to obzvlášť škoda, protože tým Maloměřic klopýtl v Kuřimi a my se mohli vrátit zpět na druhé místo v tabulce,“ litoval neplánované ztráty trenér Vaverka.

Branky a sestava V. Meziříčí: Kotík, Poul – Šidlo 8/5, Večeřa 7, Matušík 4, Raus 3, R. Fischer 2, Konečný 1, Petr Kříbala 1, J. Kaštan 1, Necid 1, Pav. Kříbala 1, Živčic. Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Diváci: 54. Poločas: 19:14.

JM LIGA

V. MEZIŘÍČÍ B – D. CEREKEV 24:21

Domácí hráči začali s aktivní rychlou hrou, ale také s nedůraznou obranou. Poločas rezerva prohrála o čtyři branky. Meziříčí po přestávce srovnalo krok a proměněnými sedmimetrovými hody rozhodlo o vítězství.

Sestava V. Meziříčí B: Kůra, Kubát - Kříbala, J. Bezděk, Trojan, R. Fischer, L. Fischer, R. Novotný, V. Novotný, Necid, J. Kaštan, Krištof, Babáček, Rosa. Střelci nehlášeni. Poločas: 8:12.

JIŘÍ BUBÁK