„Úvod se nám povedl, konec už byl bohužel horší, protože jsme narazili v posledních čtyřech kolech na nejlepší čtyři týmy tabulky,“ povzdechl si nad těžkým losem v závěru podzimu trenér novoveselských dorostenců Ladislav Materna.

Ten také přiznal, že jeho svěřencům v posledních zápasech začali docházet síly. „Máme hodně úzký kádr, na klucích byla v posledních zápasech vidět únava,“ řekl Materna.

Novové Veselí tak čekalo na konec sezony jako na smilování. Nejen únava a těžký los, ale také upuštění od kolektivního pojetí hry stálo za herní krizí mladých házenkářů v závěru podzimu.

„Náš tým se potýkal v tomto období s herní krizí. Hráči se spíše soustředili na nepodstatné věci, hráli individuálně a nepůsobili jako jeden tým. Se začátkem sezony to byla skvělá parta, která hrála obětavě jeden za všechny, všichni za jednoho. Ke konci podzimu to byla skupina individuálních hráčů, kteří se nedokáží vyhecovat ke kolektivnímu výkonu,“ kritizuje svůj tým Materna.

V Novém Veselí i přes problémy s malým počtem hráčů nákupy posil nechystají. „Jaro odehrajeme ve stejném složeni jako podzim, jsme malý klub, který si může dovolit jen hráče z okolí a nikoho vhodného pro náš tým jsme zatím neobjevili,“ vysvětlil trenér. Materna se chce se svými svěřenci v zimní přípravě zaměřit zejména na rozvoj kondice a herních kombinací. „Musíme se na jaro lépe připravit a vstoupit do něj jako jsme vstoupili do podzimní části,“ přeje si kouč.

Cíl pro jaro zůstává stejný. „Jako nováček soutěže se chceme udržet v extralize, máme deset bodů, když jich získáme dalších osm až deset, budeme zachránění,“ vypočítává Materna.

Tento nelehký úkol můžou mladí házenkáři začít plnit hned v prvním jarním utkání, kdy na své palubovce přivítají Bohunice.

Radek Špatka