Naopak ze série čtyř porážek nevybředlo druholigové Velké Meziříčí. To zakončilo sezonu střeleckým půstem s Bohunicemi, které si zahrají baráž o postup do I. ligy. Meziříčí se propadlo na sedmou pozici.

I. LIGA MUŽŮ

NOVÉ VESELÍ BYSTŘICE P. H. 25:29

Domácí proti velmi dobře hrající Bystřici zaspali první půli. Ve druhé už bylo přes výrazně zlepšený výkon na obrat pozdě. „První poločas jsme hráli velmi špatně, udělali jsme spoustu technických chyb. Na hráčích bylo vidět, že už postrádají motivaci. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale Bystřice nám obrat nepovolila. Je to škoda, mohli jsme vyhrát jarní část soutěže a udržet si domácí neporazitelnost. Kluci už se asi viděli na dovolené," mrzelo Pavla Hladíka.

Nové Veselí nakonec na jaře uzmulo stejně jako první Zlín a druhá Bystřice patnáct bodů.

Sestava a branky Nového Veselí: Zahradník, Ženatý Smrčka 4, Pavel Najman 3, Petr Najman 3, M. Hajčman 3/1, Strejček 3, P. Hron 2, Štikar 2, Bláha 2, Prokeš 2, Kudla 1, Kazatel, K. Hajčman. Diváci: 200. Poločas: 9:15.

II. LIGA MUŽŮ

V. MEZIŘÍČÍ BOHUNICE 14:21

Domácí si toužili výhrou pojistit páté místo, protože v případě porážky hrozil v našlapaném středu tabulky pád až na konečnou osmou pozici.

Obě družstva se po celý zápas opírala o dobře organizované obrany. Meziříčí ve 12. minutě snížilo na 4:5, pak ale následovalo přísné vyloučení produktivního Trojana a Bohunice odskočily na poločasových 8:12.

Úvod druhé půle byl na branky ještě chudší. Skóre otevřely až ve 36. minutě Bohunice šňůrou tří branek. Domácí se střelecky trápili. „Chyběl nám lepší pohyb v útoku a těžko jsme se probíjeli přes dobrou obranu. První branku jsme vstřelili až po jedenácti minutách hry," označil hlavní příčinu porážky trenér Ladislav Šidlo. Šest gólů v bohunické síti za třicet minut na obrat logicky stačit nemohlo, a tak se Velké Meziříčí rozloučilo ze sezonou 2012/2013 impotentní útočnou derniérou. „V závěru sezony nás bohužel dohnalo tréninkové manko ze zimní přípravy," řekl k sérii pěti porážek kouč Šidlo.

Sestava a branky: Stoklasa, Kotík Trojan 4, Fischer 4/3, Živčic 1, Petr Kříbala 1, Horák 1, Konečný 1, Bezděk 1, Kaštan 1, Hron, Pospíšil, Necid. Poločas: 8:12.

II. LIGA ML. DOROSTU

V. MEZIŘÍČÍ D. CEREKEV 30:26

Sestava a branky: Drápela Pavliš 9/1, Janíček 7, Lečbych 5/2, Fiala 3, Stupka 2, Ambrož 2, Blaha 2, Svoboda, Macoun, Pažourek, Frejlich. Poločas: 12:14.