Během dvou víkendů absolvovala čtrnáctiletá závodnice nejprve triatlonové klání v Pardubicích v rámci CZECHMAN Kid's Triatlon, pořádaného pro mládežnické kategorie na tratích 400 metrů plavání, šest kilometrů jízdy na kole a dva kilometry běhu. Po výhře v prvním individuálním závodu sezony, v němž svým nejbližším pronásledovatelkám nadělila manko takřka tři čtvrtě minuty, se Mičkové dařilo také o týden později v Příbrami.

V sobotu na ni v prvním závodě Českého poháru čekal individuální start na tratích 400 metrů plavání, devíti kilometrů jízdy na kole a tří kilometrů běhu. V neděli pak závod, vyhlášený jako mistrovství ČR v kategorii smíšených triatlonových štafet.

Oba dva uvedené závody Kateřina Mičková vyhrála. V sobotním individuálním závodě rozhodla především výborným během, v němž si vytvořila rozhodující náskok necelé půlminuty. Na startu kategorie smíšených štafet bylo celkem deset vybraných tříčlenných týmů z celé České republiky. Žďárská reprezentantka závodila v barvách klubu E.ON Triathlon team Tábor a i potřetí v nové sezoně brala zlato.

Štafetový závod je novinkou, která byla na českém poháru představena vůbec poprvé. Pořadatele k jejímu uspořádání vedl fakt, že od příští letní olympiády v Tokiu v roce 2020 bude štafetový závod v triatlonu zařazen do programu. V Příbrami byl zároveň vyhlášen jako mistrovství republiky týmových štafet.