Prestižní závod, jenž se konal na dráze městského atletického stadionu za velkého vedra, přišel podpořit i místostarosta Třebíče Stanislav Mastný, který vypomohl i pořadatelům a předával také na závěr ceny vítězným závodníkům.

Hrdinou dne byl bez pochyb absolutní vítěz Václav Ožana, který předvedl pozoruhodný výkon a naprosto zaslouženě zvítězil.

Ožana tak musí být v mimiřádné běžecké formě, protože na nedávném Běhu neutronů získal velmi slušné druhé místo. O jeho dlouhodobě dobré výkonností svědčí i výsledek z náročného běhu Lorezovými sady. V závodě, který se konal letos na jaře, totiž bral první příčku.

Ocenění za výkon v Třebíčské hodinovce zaslouží i obě statečné ženy, zvláště drobná, obrýlená Pavla Kovaříková, pro kterou není problém zaběhnout i závod na 100 km.

Pochvala patří také učitelům ze Základní školy Stařeč, kteří vyslali na start závodu početnou dětskou výpravu.

K zamyšlení je především fakt, že v kategorii do 40 let mužů startoval pouze jeden závodník – Tomáš Nováček (atletic Třebíč) – ostatní účastníci byli pouze veteráni.

Výsledky jednotlivých kategorií Třebíčské hodinovky:

Žáci a žákyně roč. 2000 a mladší, běh na 1 kolo
1. Jan Dokulik , ZŠ Stařeč - 17,322, Eliška Trojanová, ZŠ Stařeč - 18,50, 3. Sára Slavíková, ZŠ Stařeč - 19,40

Žáci roč. 1977 – 99, šestiminutovka
1. Daniel Tomek, ZŠ Stařeč – 1440 m, 2. Jan Štelcl, ZŠ Stařeč - 1435 m, 3. Vít Musil, ZŠ Stařeč - 1330 m

Žákyně roč. 1977 – 99
1. Petra Jordánová, Atletic Třebíč - 1300 m, 2. Lucie Rymešová, ZŠ Stařeč - 1090 m, 3. Denisa Štefflová, Petrovice - 980 m

St. žáci a dorost, dvanáctiminutovka
1. Vojtěch Hons, RZP Dobronín - 2910 m, 2. Jiří Jonáš, RZP Dobronín - 2890 m, 3. Libor Jonáš, RZP Dobronín - 2540 m

Žákyně
1. Heidi Witzová, RZP Dobronín - 2535 m, 2. Lenka Lindušková, Petroviče - 1540 m

Muži do 40 let, hodinovka
1. Tomáš Nováček, Atletic Třebíč - 15240 m

Muži nad 40 let, hodinovka
1. Václav Ožana (celkový vítěz závodu), TJ Nově Město na Moravě - 16135 m - absolutní vítěz, 2. Pavel Kratochvíl, Sokol Rudíkov - 15435 m, 3. Petr Motálek, TJ Spartak Třebíč - 14920 m

Muži nad 50 let, hodinovka
1. Arnošt Koreš,Atletic Třebíč - 14470 m, 2. Karel Suchý, Náměšť n. Oslavou - 14230 m, 3. Zdeněk Pilát, SK Okříšky - 12500 m

Muži nad 60 let, hodinovka
1. Jaroslav Kruba, Sokol Opatov - 11846 m, 2. Pavel Pochobradský, Atletika Nová Včelnice - 11835 m

Ženy, hodinovka
1. Pavla Kovaříková,Barnex Sport Brno - 12620 m, 2. Marcela Ondráčková, Glassman TT Teplice - 10150 m

Josef Kropáč