„Nechceme ponechat nic náhodě a rozhodnout o naší záchraně co nejdříve. Páteční výhra proti Brnu by nás výrazně posunula k jistotě účasti v dalším extraligovém ročníku,“ zdůraznil kouč Nového Veselí Pavel Hladík.

Nejhorší čtyři celky po základní části si to v play-out rozdají dvoukolově každý s každým. Na jeho konci pak na poslední celek čeká pád do první ligy. V nejhorší situaci jsou tak Strakonice, na něž má Nové Veselí náskok pěti bodů. Na záchranářské boje se na Vysočině připravovali mixem odpočinku i tvrdého tréninku.

„Po posledním utkání základní části jsme dali hráčům volno, aby si po náročném programu psychicky, ale i fyzicky odpočinuli. Poté už jsme opět nabírali fyzičku, hodně se běhalo, tento týden už se naplno věnujeme přípravě na Brno,“ sdělil Hladík, který přiznal, že dění v táboře soupeřů nesledoval.

„Byl jsem celý týden s reprezentací v Polsku, takže jsem vůbec nesledoval, co se u jiných týmů děje, ale asi to bude na důležitý konec sezony všude podobné. My se však stejně soustředíme hlavně sami na sebe, takže informace bych určitě nevyhledával.“

Záchranářské boje zahájí hráči Sokola zítra v 19.00, kdy v ZDT Aréně přivítají Brno. Poté jedou do Hranic a znovu doma narazí na Strakonice. Se stejnými protivníky se pak utkají ještě jednou, ale v obrácených rolích hostitele zápasu.

„Los je poměrně příznivý, bereme ho. Důležité je, že play-out končíme se Strakonicemi, věřím, že v tomto utkání už o nic nepůjde. Pokud zítra vyhrajeme, mělo by to po prvním kole už být jen mezi Brnem a Strakonicemi. Jsem hlavně rád, že začínáme doma, v našem postavení je to dobré, být na posledním místě, byla by to určitě nevýhoda. Los ale beru jako něco, co neovlivníme, resp. co nám samo nic nevyhraje,“ zdůraznil kouč Nového Veselí.

Jak na Brno, to by si jeho ovečky měly pamatovat z před tří týdnů, kdy v jihomoravské metropoli v předposledním kole základní části zvítězily jasně 29:20.

„Doufáme v to, že z nás kvůli tomu v Brně budou mít vítr, ale každý zápas je jiný. U nich jsme brzy vedli o dost branek, navíc jim chyběl jejich nejlepší střelec. Hráči Brna si možná před třemi týdny mysleli, že jsou favoritem zápasu, kdežto teď budou chtít odskočit Strakonicím. To, že jsme je už dvakrát v sezoně porazili, může být dvousečné, dva body nám přinese jen stoprocentní výkon,“ uvědomuje si Hladík.

Výkony jeho svěřenců šly v průběhu jara nahoru a gradovaly v závěru základní části, kdy postupně zdolali Strakonice, Brno i Hranice. Tedy všechny tři kluby, s nimiž se nyní utkají v play-out.

„Náš výkon se neustále lepší a graduje. To není o soupeřích, ale o tom, že jsme začali hrát výrazně lépe. V domácím prostředí se nám dlouho nedařilo, doufám, že jsme to poslední výhrou nad Hranicemi prolomili,“ vysvětlil Pavel Hladík, který se v play-out nechce „pouze“ zachránit.

„Matematicky je to jasně dané, tři výhry nám dávají jistotu záchrany. Nejraději bychom proto první dvě utkání vyhráli a měli klid. Nechceme k tomu však přistoupit jen jako k zápasům o udržení, nám jde také o celkové umístění, rádi bychom obhájili loňskou devátou příčku. Prioritou samozřejmě je udržení v extralize, ale ne tak, že dvakrát vyhrajeme a pak zbytek zápasů vypustíme.“

Zápasy Nového Veselí v play-out

1. N. VESELÍ – Brno pátek 13. dubna 19.00
2. Hranice – N. VESELÍ neděle 22. dubna 17.30
3. N. VESELÍ – Strakonice sobota 28. dubna 17.00
4. Brno – N. VESELÍ sobota 5. května 17.00
5. N. VESELÍ – Hranice sobota 12. května 17.00
6. Strakonice – N. VESELÍ sobota 19. května 18.00

Tabulka před začátkem play-out (sestoupí pouze poslední celek)

 9. Hranice 22 8 1 13 581:592 17
10. N. VESELÍ 22 7 1 14 539:565 15
11. Brno 22 6 2 14 600:642 14
12. Strakonice 22 4 2 16 564:684 10