„Je to výborný výsledek, ale naprosto zasloužený. Prakticky po celý zápas jsme zahráli naprosto koncentrovaně a dodrželi stanovenou taktiku,“ zářil trenér Nového Veselí Pavel Hladík.

Úvodních třicet minut nabídlo vyrovnanou partii, čemuž odpovídalo také poločasové skóre 12:12. Nástup do druhého dějství však vyšel házenkářům Sokola na výtečnou, když Dukle odskočili do tříbrankového trháku, který udrželi až do závěrečné sirény.

„Pomohla nám přestávka o půli, kdy jsme si něco řekli a kluci nastoupili do druhého poločasu absolutně koncentrovaní a Duklu k ničemu nepustili. Kromě chvilkového výpadku, kdy se Pražané dotáhli na 21:20, jsme měli utkání pod kontrolou,“ pozoroval kormidelník Sokola.

První úkol, jistotu setrvání v soutěži i pro další sezonu, tak mají v Novém Veselí již prakticky jistou. Nyní tak začíná ostrý boj o postup do play-off.

„Před utkáním s Duklou jsme si stanovili za cíl získat z šesti utkání, která nás do konce kalendářního roku čekají, alespoň šest bodů. Dva už jsme získali, o ty další se budeme pokoušet v následujících zápasech,“ vysvětlil Pavel Hladík.
Také v následujícím kole se hráči Sokola představí v domácí ZDT Aréně. V sobotu od 17.00 přivítají hráče páté Kopřivnice.