Na to, že by příprava nebyla pestrá, si házenkáři klubu z Vysočiny stěžovat nemohli. Hned dvakrát totiž vyrazili na zahraniční soustředění, konkrétně do Rakouska a Chorvatska.

„Letos byla příprava hodně náročná, protože změn v kádru bylo opravdu hodně. Tomu jsme také přizpůsobili náš plán,“ vysvětloval Hladík.

„Už od druhé tréninkové jednotky jsme pracovali s balonem, protože tým je hodně nový. Zvládli jsme udělat dost práce, ale tým je stále ještě v procesu tvorby,“ říká lodivod Sokola.

Jednou ze sexteta nových tváří v kádru je střední spojka Martin Kocich, který už v červnu dorazil z Frýdku-Místku.

„Je to pro mě úplně něco nového, budu mít jinou roli než ve Frýdku, ale udělám maximum pro to, abych naše ambice naplnil a byli jsme úspěšní. Těším se na nové fanoušky a věřím, že jim přinesu spoustu krásných zážitků,“ sdělila posila Nového Veselí.

Mezi největší ztrátu patří vedle odchodu střelce Štěrby a rozehrávače Živojinoviče především přestup opory mezi třemi tyčemi Víta Schamse. Ten zamířil do švýcarského Endingenu, kde okusí ostruhy nejvyšší soutěže v zemi helvétského kříže. Novou jedničkou určil trenér Hladík Michala Studeného, který v předchozích třech extraligových sezonách kryl Schamsovi záda.

„Víťa se tu vypracoval v neuvěřitelnou oporu týmu, bude pro mě obrovsky obtížné jej nahradit. Dělám ale všechno pro to, aby se to podařilo,“ slíbil Michal Studený, který v letní rotaci kádru nevidí větší problém.

„Souhra v defenzivě zůstala hodně podobná, protože jsme spíše doplnili hráče na středních spojkách. Ti sice brání trošku jinak, ale myslím si, že to by problém být neměl.“

Start do nového ročníku obstará Novému Veselí tuto sobotu domácí souboj s nováčkem z Maloměřic. Favorit utkání je jasný, ziskem dvou bodů by se měl klub z Vysočiny odrazit k jednoznačně stanovenému cíli, postupu do vyřazovací části.

„Sezona to bude opět náročná, hodně důležitý bude její začátek. V prvních čtyřech kolech hrajeme třikrát doma s relativně hratelnými soupeři a jedeme na půdu silné Dukly Praha. Podle papírových předpokladů bychom tak měli získat šest bodů, což by nás hodně nakoplo,“ tvrdí Pavel Hladík, který ale prosí fanoušky také o trpělivost.

„Naše hra by měla být atraktivnější, hodně jsme na ní v létě pracovali. Na kondici samozřejmě také, ale kvůli tomu množství změn byla prioritou hra. Ještě v průběhu podzimu ji ale budeme muset dopilovat.“

Sobotní domácí start házenkářů Nového Veselí proti Maloměřicím začne v ZDT Aréně v 17.00.